Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą - autorem książki "Tajemnice Ziemi Żarowskiej"

Drukuj
Utworzono: wtorek, 05, listopad 2019

Szanowni Państwo Wydawnictwo Errata-Kubara Lamina serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą, przy okazji premiery jego najnowszej książki „Tajemnice Ziemi Żarowskiej”. Jest to pierwsza publikacja w historii gminy Żarów, która w szczegółowy sposób opisuje wiele zapomnianych, nieznanych szerszemu ogółowi i tajemniczych miejsc na terenie gminy. Książka niesie ze sobą potężny ładunek historycznych informacji, stanowiąc przy tym swojego rodzaju przewodnik dla tych osób, które zechcą poznać te miejsca nie tylko na kartach tej książki, ale odwiedzić je osobiście i przekonać się naocznie o ich niezwykłości, podczas zwiedzania gminy Żarów. Ze względu na swoje walory poznawcze i możliwość poszerzenia wiedzy o ciekawej historii, wydarzeniach i miejscach na terenie gminy Żarów, książka ta będzie zapewne niezwykle zajmującą lekturą tym bardziej, że zawiera ona kilkaset zdjęć, rysunków i planów, nierzadko z niedostępnych do niedawna archiwów, do których udało się dotrzeć autorowi.

Odkrywanie historii nie musi wiązać się z dniami spędzonymi na lekturze rozsypujących się w rękach nieczytelnych dokumentów. Żeby stać się jej odkrywcą, nie potrzeba wiele. Wystarczy tylko bardzo chcieć wyjść historii na spotkanie, i to niekoniecznie historii bohaterów z pierwszych stron gazet. Wielu z nas nie interesuje się przeszłością. Żyje przyszłością, a jeszcze częściej teraźniejszością. Nie można jednak myśleć uczciwie o przyszłości nie znając przeszłości. Każdy z Nas powinien choć trochę wiedzieć o historii swojej „Małej Ojczyzny”, zainteresować się jej zabytkami, które stanowią przecież nasze dziedzictwo kulturowe i zazwyczaj mają ogromną wartość nie tylko artystyczną, ale też edukacyjną – pisze we wstępie do swojej książki Bogdan Mucha. Podczas spotkania autor opowie jak powstawała książka oraz przedstawi nowe dotychczas niepublikowane ciekawostki z historii okolic Żarowa.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 listopada 2019 r., o godz. 18:00 w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3. Wstęp wolny (Książka „Tajemnice Ziemi Żarowskiej” będzie dostępna w sprzedaży podczas spotkania). SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 13th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.