Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polegli w Wielkiej Wojnie, cz.6: Buków, Łażany, Mrowiny, Wierzbna, Zastruże

Drukuj
Utworzono: środa, 31, grudzień 2014

Na forum www.historycy.org, przeczytać można …bitwa zaczęła się w Lotaryngii 21 lutego 1916 roku, nad rzeką Mozą. Verdun było wówczas twierdzą otoczoną 21 fortami i wysuniętymi rejonami umocnionymi. Twierdzy tej broniło początkowo 375 000, a pod koniec walk 450 000 żołnierzy pod dowództwem generałów R.Nivelle’a, Ph. Petaina i Ch. Mangina. Twierdzę zaatakowała 5. Armia pruskiego następcy tronu – ks. Wilhelma (250 000 żołnierzy). Zdobycie tej twierdzy pozwoliłoby Niemcom na przepołowienie frontu we Francji i otworzyłoby im drogę na Paryż. Bitwa przekształciła się w krwawą, wyniszczającą rzeź oddziałów rzucanych do natarcia, na silne umocnione pozycje francuskie i przeciwataków wojsk sprzymierzonych, chcących odzyskać pod huraganowym ogniem artylerii utracone okopy i forty. Niemcy atakowali od 21 II do 2 IX. Zajęli z zaskoczenia ważny fort Douaumont, w którym Francuzi przeprowadzali właśnie inwentaryzację, i włamali się na głębokość do 8 km w pozycje obronne. Francuzi wprowadzili obwody i rozgorzały zacięte walki, zakończone zdobyciem przez Niemców, za cenę olbrzymich strat, fortów Vaux i Thiaumont. Ofensywa aliancka nad Sommą i letnia ofensywa rosyjska odciążyły front pod Verdun i spowodowały przerwę w walkach. Drugi okres walk zaczął się 3 IX-18 XII, były to francuskie działania zaczepne po przez silne ataki na poszczególnych odcinkach, w celu odzyskania utraconych pozycji. Niemcy zostali wyparci na pozycje wyjściowe, zdali sobie sprawę, że nie przebiją się na tym kierunku i ograniczyli się do obrony. Straty wyniosły ok. 1 mln ludzi, w tym zabitych 276 563 żołnierzy francuskich i ok. 338 000 żołnierzy niemieckich.

W tych walkach oraz innych stoczonych na froncie zachodnim i wschodnim w latach 1914-1918 poległo wielu mieszkańców z miejscowości leżących obecnie w gminie Żarów. W 100-rocznicę wybuchu I Wojny Światowej, która przypadła w mijającym 2014 roku, przypominaliśmy w kolejnych odsłonach Polegli w Wielkiej Wojnie, zapomniane nazwiska mieszkańców Bożanowa, Gołaszyc, Imbramowic, Kalna, Krukowa, Marcinowiczek, Mielęcina, Pożarzyska, Przyłęgowa, Pyszczyna, Siedlimowic, Tarnawy, Weseliny, Wostówki i Żarowa. Dzisiaj na zakończenie cyklu upamiętniającego wszystkich poległych prezentujemy wykaz nazwisk z Bukowa, Łażan, Mrowin, Wierzbnej oraz Zastruża (kolorem czerwonym nazwiska i imiona powtarzające się).

 

PAMIĘCI OFIAR I WOJNY ŚWIATOWEJ

 

Buków

Barthel Hermann 1916-05-23
Birke Paul 1915-10-21
Birke Richard 1918-11-07
Birke Robert 1916-12-01
Birke Robert 1917-03-16
Bittner August 1915-11-16
Blaschke Josef 1916-07-05
Blaschke Karl 1917-04-11
Blaschke Robert 1916-04-11
Brand Josef 1917-11-19
Burkert August 11. Rezerwowy Pułk Piechoty, II. Batalion, 6. Kompania 1914-10-04
Burkert Richard 1918-07-04
Bäusch August 1915-08-09
Erbe Franz 1914-10-25
Forell Paul 1918-11-01
Forell Paul 1918-06-04
Glaubitz Erich 1917-05-02
Gruschke Josef 1914-11-01
Hahn Hermann 1918-06-28
Hamann Aug. Wilh. 1915-11-16
Hamann Josef 1916-11-28
Hoffmann Paul 1917-01-15
Hoffmann III Max 1916-01-31
Huhn Richard 1916-08-10
Ibsch August 1916-10-18
Ilgner Franz 1916-07-21
Ilgner Josef 63. Pułk Piechoty, III. Batalion, 11. Kompania 1914-10-01
Jagode Josef 1915-08-23
Jagode Josef 1914-10-11
Jagode Josef 1918-08-26
Jahndel Bruno 1918-12-09
Jahndel Franz 1917-08-21
Jahndel Josef 1918-06-18
Kasper Paul 1914-11-20
Kladny Alfons 1914-12-18
Kladny Konrad 1914-11-01
Klar Josef 1919-03-01
Knapp Georg 1916-05-01
Kothe Richard 1916-06-23
Kügler Paul 1918-11-05
Kürtzel Josef 1917-05-02
Lauer Paul 1917-09-24
Müller Robert 1917-10-16
Müller Robert 1918-10-08
Müller Robert 1916-08-10
Oppitz Paul 1915-03-27
Peiler Josef 1916-06-03
Radler Paul 1916-06-30
Rauer Josef 1915-06-30
Reichelt August 1917-01-24
Richter II Paul 1917-09-03
Rother Paul 1917-07-17
Rother Paul 1916-11-23
Rother Richard 1918-08-19
Rother II. Paul 1915-10-21
Schnabel Alfred 1916-08-21
Scholz Karl 1915-03-19
Seeliger Alfred 1918-10-08
Seeliger Josef 1917-10-25
Seeliger Josef 1918-08-28
Seeliger Paul 1916-10-31
Seeliger Richard 1918-10-02
Seeliger Richard 1918-11-21
Stehr Anton 1916-08-10
Stehr Franz Robert 1918-06-05
Stehr Karl 1915-06-22
Stehr Paul 1915-07-15
Stehr Paul 1918-07-02
Thamm Fritz 1917-08-27
Thiel August 1915-10-29
Thiel Franz 1916-06-16
Thiel Max 1917-07-10
Thiel Max 1918-06-17
Tschenscher Max 1918-07-02
Tschenscher Paul 1914-12-13
Tscheschke Paul 1914-10-30
Wagner Max 1918-08-01
Wagner Max 1915-09-15
Weidlich August 1917-08-28
Werner Paul 1914-10-11
Wiesner August 1917-10-04
Wiesner August 1918-06-14
Wiesner August 1915-10-21
Wiesner August 1916-08-23
Wiesner August 1917-04-27
Woineck Fritz 1916-04-12
Wunsch Joseph 1917-03-21
Wunsch Paul Robert 1916-02-28
Zeise Alfred 1916-08-07

Koszary 63. Pułku Piechoty w Opolu (źródło)

 

Łażany


Dawny pomnik wojenny w Łażanach

Achtzehn Hermann 1915-09-04
Anders Bruno 1915-07-17
Anders Ernst 1916-08-10
Auras Wilhelm 1917-03-03
Auras Wilhelm 1916-10-10
Barth Paul 1915-04-03
Barthel Josef 1915-07-14
Bastin Heinrich 1914-11-25
Bastin Karl 1915-07-19
Bastin Karl 1916-07-27
Binner I Gustav 1915-03-13
Blichmann Paul 1918-06-27
Blümel Alfred 1914-10-04
Boer Alfred 1916-09-13
Boer Alfred 1917-04-20
Brachaczek Hermann 1917-05-11
Breuer Franz 1918-08-12
Breuer Gustav 1914-12-31
Breuer Heinrich 1918-09-25
Breuer Paul 1916-07-05
Breuner Heinrich 1919-05-26
Brotkorb Hermann 1917-10-19
Buchwald Paul 1915-07-14
Böer Alfred 1918-06-18
Böer Alfred 1917-12-21
Conrad Heinrich ?
Damm Georg 1917-05-07
Dittmann Paul 1919-05-06
Dittmann Paul 1917-09-10
Drzosga Stanislaus 1917-11-23
Fellendorf Hermann 1915-04-28
Fellendorf Richard 1916-09-23
Fellendorf Wilhelm 1915-10-22
Fernkäse Huldreich 1917-10-12
Fichtner Paul 1916-10-09
Fichtner Paul 1918-08-01
Fichtner Paul 1918-01-21
Fichtner Paul 1917-08-30
Fiebig Hermann 1915-03-04
Fluder Heinrich 38. Pułk Piechoty, 5. Kompania 1919-01-29
Friedrich Gustav 1916-01-08
Friedrich Paul 1914-10-04
Fränkel Hermann 1918-09-17
Geisler Paul 1918-05-25
Golsch Gustav 1916-08-05
Golsch Gustav 1918-06-20
Guhl Karl Paul 1918-06-10
Hahn Alfons 1918-08-15
Hahn Paul 1916-10-17
Hanke August 1916-09-06
Hanke Hermann 17.03.1919
Hartwig Alois 1917-12-13
Hartwig Alois 1918-03-11
Haubner Richard 1919-02-03
Hauke Adolf 1914-11-01
Hauke Gustav 1915-08-03
Hauke Hermann 1919-05-19
Hauke Paul 1916-08-23
Heiber Heinrich 1917-03-06
Heidenreich Wilhelm 1915-12-06
Heilmann Emil 1916-04-25
Heineck Kurt 1918-10-19
Hentschel Gustav 1916-08-31
Hentschel Gustav 1916-07-22
Hentschel Gustav 1919-05-17
Hentschel Heinrich 1915-08-19
Hentschel Paul 1915-03-04
Hergt Karl 1916-11-29
Hirsch Robert 1914-11-01
Hirsch Robert 1918-09-18
Hoffmann Hermann 1916-09-20
Hoffmann Josef 1915-03-06
Hoffmann Reinhold 1916-05-11
Huld Gustav 1914-11-01
Huld Hermann 1915-08-05
Hundertmark Ernst 1915-10-16
Hundertmark Otto 1916-09-26
Hundertmark Otto 1915-09-29
Hänsel Heinrich 1917-09-10
Hänsel Heinrich 1919-04-22
Hänsel Heinrich 1917-04-24
Hübner Hermann 1918-09-25
Schmidt III Heinrich 1916-11-28
Schmidt III Richard 1915-07-14
Schmidt IV Fritz 1916-09-04
Schmidt IV Fritz 1917-11-28
Schmidt IV Fritz 1918-02-28
Kahlert Richard 1918-05-30
Kahns Paul 1915-06-02
Kaufmann Hermann 1917-10-25
Keil Adolf 1918-06-17
Keil Ernst 1917-08-10
Keil Gustav 1915-11-02
Keil Paul 1917-07-12
Keil Richard 1916-02-24
Keil Richard 1914-10-25
Kleinert Richard 1918-05-21
Kleinert Richard 1919-01-28
Klenner Hermann 1916-10-13
Klenner Paul 1918-08-13
Klenner Paul 1.02.1917
Klose Arthur 1918-09-11
Klose Eduard 1916-12-21
Klose Paul 1917-04-02
Klose Paul 1916-11-24
Klose Paul 1916-12-04
Krause Georg 1918-03-18
Krause Georg 1917-04-20
Krause Georg 1917-01-05
Krause Max 1915-10-18
Krause Max 1918-10-26
Krebs Hermann 1916-10-19
Krebs Hermann 1916-08-03
Krebs Paul 1916-12-08
Krebs Paul 1916-04-27
Krebs Paul 1915-01-16
Krebs Paul 1916-04-04
Krohe Gustav 1915-10-21
Kuhn Paul 1918-09-24
Kühn August 1915-07-20
Kühn Herm. 1915-08-17
Kühn Martin 1918-04-11
Kühn Paul 1915-10-21
Kühn Paul 1915-10-13
Kühn Paul 1916-08-01
Kühn Richard 1917-09-03
Kühnel Paul 1916-04-17
Lange Gustav 1916-08-01
Lange Gustav 1917-06-29
Lange Gustav 1918-05-21
Lenke August 1916-10-28
Liersch Wilhelm 1919-08-01
Ludwig Paul 1915-10-21
Machner Paul 1916-05-19
Malo August 1919-03-13
Marsch Adolf 1918-09-27
Marsch Ernst 1916-11-15
Marsch Paul 1916-08-24
Marsch Paul 1916-11-14
Marsch Paul 1916-05-11
Marsch Richard 1916-02-15
Meisel Paul 1916-12-08
Meisel Paul 1915-07-01
Meisel Paul 1915-05-06
Michaelis Alfred 1916-04-12
Mielsch Otto 1917-11-12
Mielsch Richard 1918-09-24
Myrczik Maximilian 1914-10-16
Mücke Alfred 1919-02-14
Münzberger Richard 1917-02-07
Münzberger Richard 1917-10-05
Münzberger Wilhelm 1914-11-26
Müssig Hermann 1915-11-16
Müßig Hermann 1919-01-15
Müßig Hermann 1917-03-20
Müßig Hermann 1916-07-29
Weihrauch Arthur 1918-08-15
Nickel August 1915-10-21
Niesel Alfred 1915-09-17
Niesel Gustav 1917-05-02
Niesel Gustav 1918-04-11
Paul Gustav 1916-05-08
Peiler August 1914-10-04
Peiler August 1914-11-14
Peiler August 1916-08-16
Pfitzner Hermann 1915-11-16
Pietsch Robert 1915-08-30
Polte Gustav Hermann 1917-04-21
Polte Hermann 1917-09-05
Polte Paul 1919-04-03
Pölte Paul 1919-04-24
Quetschlich Richard 1917-06-26
Rathmann Paul 1918-02-05
Rathmann Paul 1917-12-29
Rauer Paul 1916-04-07
Rauer Paul 1916-09-18
Rauer Paul 1916-09-30
Rauer Paul 1916-08-19
Rauer Paul 1916-09-05
Rauer Richard 1916-11-28
Rauer Richard 1917-07-06
Reiprich August 1916-07-29
Renner Paul 1918-11-07
Renner Paul 1918-10-02
Richter August 1915-11-26
Richter August 1916-11-17
Riedel Robert 1917-01-05
Rother August 1917-12-21
Ruppelt Alfred 1917-06-02
Ruppelt Bruno 1915-05-19
Rüffer Fritz 1918-07-17
Sauer Heinrich 1916-02-07
Scharf Alfred 1918-07-06
Schenk Heinrich 1917-08-23
Schenk Hermann 1919-07-14
Schenk Richard 1918-07-16
Schenk Richard 1918-07-27
Schenk Robert 1917-07-12
Schenk Robert 1914-11-01
Schenk Robert 1917-05-08
Schiller Georg 5.10.1917
Schiller Georg 1917-11-19
Schiller Paul 1916-10-25
Schmidt Alfred 1916-11-24
Schmidt August 1916-08-21
Schmidt August 1914-10-04
Schmidt August 1915-07-30
Schmidt VI August 1915-10-23
Schmidt Ernst 1916-09-28
Schmidt Heinrich 1918-10-10
Schmidt Hermann 1914-11-24
Schmidt Hermann 1917-01-23
Schmidt Hermann 1918-12-04
Schmidt Hermann 1914-10-07
Schmidt Hermann 1918-08-28
Schmidt Paul 1914-11-01
Schmidt Paul 1915-10-02
Schneider Fritz 1914-10-04
Schneider Otto 1914-12-30
Schneider Otto 1916-07-08
Schnorpfeil Josef 1915-06-10
Scholz Erich 1916-10-19
Scholz Ernst 1918-09-28
Scholz Ernst 1917-11-20
Scholz Gustav 1917-07-02
Scholz Richard 1914-11-05
Scholz Richard 1915-11-26
Schubert Gustav 1917-07-14
Schubert Gustav 1915-05-18
Schwarzer Gustav 1915-07-17
Schwarzer Wilhelm 1918-12-14
Schädel Heinrich 1915-09-21
Schön Paul 1916-10-02
Schön Paul 1916-09-23
Schöne Oswald 1916-12-05
Schöpe Oswald 1916-04-25
Schöpe Oswald 1916-08-01
Schöpe Paul 1915-02-22
Schöpe Paul 1915-04-16
Schöpe Richard 1919-05-12
Schöpe Richard 1919-09-12
Seidel Hermann 1917-04-02
Seidel Hermann 1916-10-07
Sommer Hermann 1914-10-02
Sperlich Alois 1915-05-04
Sperlich Paul 1914-10-30
Spittler Richard 1918-10-11
Springer Georg 1915-03-04
Stelzer Wilhelm 1915-07-27
Stief Martin 1915-11-11
Teichert Heinrich 28.09.1918
Teichert Hermann 1915-07-17
Teichert Paul 1918-09-25
Teichert Paul 1919-06-05
Teichert Paul 1916-07-20
Teichert Paul 1916-08-01
Teichert Wilhelm 1916-05-04
Teschner Hermann 1917-12-15
Tetchert Heinrich 1916-09-13
Thiel Artur 1915-06-04
Thiel Artur 1915-12-10
Thiel Konrad 1918-08-03
Thomas Heinrich 1915-03-29
Thäuser Alfred 1915-06-30
Titze Paul 1917-02-26
Titze Richard 1918-06-03
Titze Richard 1918-08-19
Tschee August 1917-01-29
Tschee Hermann 1916-08-10
Tschee Paul 1914-11-15
Tschee Paul 1916-08-28
Tschen Wilhelm 1916-08-05
Tschen Wilhelm 1917-10-24
Täsler Paul 1917-03-13
Töpsch Alois 1916-07-11
Töpsch Alois 1919-01-06
Töpsch Franz 1916-11-02
Törsch Franz 1918-10-17
Veihrauch Arthur 1918-06-22
Vogel Paul 1916-04-07
Vogel Richard 1917-11-19
Wagner Wilhelm 1915-10-21
Walter Ernst 1915-05-11
Walter Ernst 1916-10-16
Walter Paul 1914-11-28
Walter Richard 1919-02-25
Weiß Emil 1916-11-28
Wenrig Paul 1916-04-25
Wenzig Otto 1919-02-15
Wenzig Otto 1919-05-03
Willig Alfred 1914-10-08
Willner Paul 1918-02-05
Wittwer Otto 1914-10-04
Wittwer Otto 1915-06-10
Wölfel Gustav 1914-10-11
Wölfel Hermann 1915-06-17
Wölfel Richard 1914-11-01
Wölfel Richard 1915-11-26
Zeppmäusel Wilhelm 1919-02-17
Zimmer Gustav 1918-11-16
Zimmer Richard 1918-07-27
Zimpel Heinrich 1915-03-15
Zimpel Hermann 1916-08-17
Zimpel Wilhelm 1918-08-16
Zimpel Wilhelm 1915-07-22

 

Mrowiny

Achtzehn Albert 1918-05-31
Achtzehn Albert Friedrich 1918-11-08
Adamietz Alfred 1918-07-01
Adamietz Alfred 1916-02-15
Adamitz Hermann 1917-11-14
Babst Gust. 1917-11-26
Babst Gustav 1915-11-05
Babst Gustav 1918-04-22
Batke Paul 1916-09-13
Batke Paul 1918-06-18
Blümel Alfred 1916-12-02
Blümel Hermann 1915-10-21
Brauner August 1915-06-18
Brieger Hermann 1916-03-02
Bräuer Wilhelm 1917-09-27
Dorn Fritz 1916-08-16
Drescher Gustav 1916-10-23
Drescher Hermann 1916-08-03
Fellendorf Hermann 1917-11-02
Fiedel Paul 1918-10-30
Fiedel Paul 1917-07-14
Fischer Richard 1919-02-13
Friedrich Gotthard 1917-09-12
Friedrich Martin 1915-06-03
Frühauf Paul 1914-11-01
Gebauer Hermann 1915-10-29
George Richard 1916-08-10
George Wilhelm 1918-06-04
Gramer Arthur 1918-10-02
Grüttner Gustav 1915-10-21
Grüttner Gustav 1914-09-30
Göllner Martin 1918-05-27
Göllner Martin 1915-12-27
Güttner Martin 1915-01-07
Heinrich Alfred 1918-12-23
Helfer Paul 1916-08-03
Henke Gustav 1916-12-02
Hennig Heinrich 1918-09-19
Herda Albert 1918-05-30
Herzig Wilhelm 1918-05-08
Hielscher August 1915-06-08
Hielscher Heinrich 1915-08-30
Hirsch Hermann 1915-11-27
Hoffmann Max 1916-04-18
Hoffmann Max 1915-11-15
Hoffmeister Fritz 1916-06-27
Hübner Gustav 1915-07-20
Hübner Paul 1916-12-01
Thiem II Paul 1918-08-15
Linke II. Reinhold 1916-08-26
Janowsky Max 1918-07-13
Karisch Herm. 1916-11-24
Karisch Hermann 1916-08-18
Karisch Hermann 1918-08-22
Karisch Hermann 1917-09-04
Karisch Paul 1915-10-26
Kilian Paul 1917-06-25
Kleiner August 1915-11-26
Kleiner Heinrich 1917-03-09
Kleiner Paul 1916-04-19
Klose Paul 1916-05-15
Krebs Paul 1916-04-08
Krems Friedrich 1915-01-09
Krems Friedrich Wilhelm 43. Pułk Piechoty, 12. Kompania (?)
Krems Hermann 1916-03-09
Kriebel Herm. 1916-07-20
Kriebel Paul 1916-10-02
Kunert Konrad 1917-12-15
Körnig Paul 1918-11-13
Laufer Gustav 1916-08-22
Laufer Gustav 1917-09-12
Limke Reinhold 1916-07-03
Linke Reinhold 1917-08-10
Lorenz Gustav 1917-07-12
Lorenz Paul 1916-09-14
Lorenz Paul 1918-06-04
Löffler Wilhelm 1918-08-08
Menzel Alfred 1918-09-30
Menzel Paul 105. Pułk Piechoty, 11. kompania 1914-09-12
Merkert Heinrich 1916-10-02
Muschner Ewald 1918-06-01
Neugebauer Friedrich 1915-01-30
Neugebauer Friedrich 1917-12-04
Nikolaus Alfred 1918-08-14
Nixdorf Gustav 1916-07-19
Nixdorf Gustav 1917-07-24
Otto Paul 1916-08-28
Pfeiffer Alfred 1916-10-05
Postel Gustav 1916-05-24
Prosch Paul 1916-09-07
Pätzold Paul 1916-03-11
Riedel Gustav 1917-05-18
Rittner Paul 1915-01-07
Rittner Paul 1915-08-09
Rittner Paul 1916-10-10
Rudolph Alfred 1919-02-24
Rudolph Hermann 1915-08-27
Sandmann Paul 1918-07-01
Sattler Georg 1915-10-26
Sattler Heinrich 1914-10-25
Sattler Paul 2.04.1917
Sauer Hermann 1918-08-16
Sauer Hermann 1916-09-08
Schleupner Oswald 1919-01-04
Schmidt Gustav 1915-07-22
Schmidt Paul 1918-04-25
Scholz Alfred 1917-11-17
Scholz Gustav 1915-10-19
Scholz Heinrich 1915-11-02
Scholz Hermann 1915-06-30
Scholz Hermann 1915-07-06
Schubert Gustav 1918-06-15
Schuch Paul 1916-06-14
Seidel Paul 1916-08-18
Siegemund Gustav 1917-02-16
Sommer Paul 1916-11-03
Stelzer Kurt 1915-10-09
Stephan Gustav 1917-06-02
Stephan Gustav 1918-09-10
Stephan Gustav Heinrich 1914-11-06
Stephan Heinrich 1915-03-19
Tietze Hermann 1915-07-24
Trautmann Wilhelm 1915-09-02
Treiber Karl 1917-10-05
Treiber Richard 1915-09-24
Ullrich August 1915-07-13
Ullrich August 1918-11-04
Ullrich Gustav 1916-09-08
Vogt Paul 1915-10-30
Walter August 1918-08-03
Werner August 1916-04-03
Werner August 1918-07-12
Werner Heinrich 1916-09-13
Werner Wilhelm 1918-02-25
Wessel Hermann 1915-10-16
Wieland Adolf 1918-06-03
Wieland Gustav 1915-06-25
Wieland Paul 1918-05-23
Will Bruno 1918-12-10
Wolf Heinrich 1917-08-13
Wolff Adolf 1916-08-14
Wolff Adolf 1918-03-04
Wunder Gustav 1918-05-16
Ysner Hermann 1915-10-21
Zahl Gustav 1917-06-07
Zahl Gustav 1917-08-16
Zahl Heinrich 1914-10-23
Zahl Heinrich 1915-10-29
Zahl Hermann 1918-09-09

 

Nieistniejący pomnik wojenny w Wierzbnej

Wierzbna

Aster Julius 1916-09-28
Aster Julius 1916-06-03
Barthel Richard 1918-10-07
Beinlich Max 1918-11-29
Beinlich Paul 1917-08-24
Beinlich Paul 1915-01-07
Bettlich Paul 1919-02-06
Bienert Paul 1915-01-26
Bittner August 1915-09-15
Bittner Heinrich 1918-11-05
Bittner Stefan 1917-08-27
Bunzel Hermann 7. Pułk Grenadierów, I. Batalion, 2. Kompania 1914-09-23
Burkert Franz 1918-10-26
Deutschmann Albert 1917-08-23
Deutschmann Bruno Adolf 1919-03-28
Deutschmann Georg 1917-12-13
Deutschmann Heinrich 1918-11-19
Ecke Hermann 1915-01-03
Eschrich Paul 1916-07-06
Fuchs Gustav 1916-08-07
Furche Alois 1917-06-16
Gast Hermann 1917-10-06
Gast Richard 1916-08-12
Gast Richard 1918-11-13
Geisler Albert 50. Pułk Piechoty, 1. Batalion, 2. Kompania 1915-04-27
Glätzer August 11. Rezerwowy Pułk Piechoty, II. Batalion, 7. Kompania 1914-10-04
Guder Paul 1915-11-27
Hain Heinrich 1915-01-09
Hain Heinrich 1914-11-07
Hain{.} Heinrich 1916-11-28
Hamann Alois 11. Rezerwowy Pułk Piechoty, II. Batalion, 8. Kompania 1914-10-04
Hamann Alois 1916-12-05
Hamann Alois 1915-08-11
Hannak Karl 1915-01-27
Hannak Karl 1915-08-04
Hannak Karl 1918-12-20
Hannak Karl 1916-05-15
Hartwig Bernhard 1918-08-27
Hartwig Paul 1917-10-30
Haubner Bernhard 1918-11-11
Haubner Heinrich 1919-04-22
Haubner Isidor 1918-09-03
Haubner Paul 1918-12-09
Haubner Richard 1918-01-11
Heichelt Robert 1917-11-14
Heinrich Josef 11. Rezerwowy Pułk Piechoty, II. Batalion, 8. Kompania 1914-10-04
Hentschel Oswald 1915-02-17
Herrmann Paul 1915-12-03
Herrmann Paul 1919-05-27
Hielscher Hermann 1915-03-15
Hielscher Hermann 1915-01-30
Hoffmann Robert 1918-06-10
Hoffmann Robert 1914-12-02
Huhsek Paul 1917-03-15
Hübner Reinhold 1918-12-23
John Albert 1918-08-01
John Albert 1915-10-26
John Albert 1919-06-23
John Richard 1918-11-30
Kinner Albert 1915-11-02
Kinner August 1916-12-16
Kinner Hermann 1916-05-18
Kinner Hermann 1918-12-11
Kinner Hermann 1915-07-17
Kinner Klemens 1914-10-22
Kinner Paul 1916-04-19
Kinner Paul 1914-10-25
Kinner Robert 1918-05-03
Kirsch Josef 1918-09-16
Kittel Alfred 1918-11-21
Kittel Max 10. Pułk Grenadierów, II. Batalion, 8. Kompania 1914-09-19
Klenner Joseph 1915-06-10
Klose Albert 1916-12-22
Klose Albert 1915-06-22
Klose August 1915-07-01
Klose August 1916-06-22
Klose Paul 1915-04-17
Klose Paul 1915-11-24
Klose Stephan 1915-01-26
Koch Heinr. 1915-01-07
Koch Johannes 1916-10-26
Krause Alfred 1916-04-01
Kudara Johannes 1918-07-22
Kuhn Franz 10. Pułk Grenadierów, I. Batalion, 3. Kompania 1914-09-19
Köhler Johannes 1916-09-15
Köhler Paul 1916-12-14
Köhler Paul 1915-08-19
König August 1918-06-15
König Paul 1915-12-10
König Paul 1919-06-10
Kühn Fritz 1919-01-31
Langner Hermann 1915-08-16
Lenschner Paul 1915-11-05
Lorenz Hermann 1917-11-14
Lorenz Paul 1917-01-04
Meisel Alois 1918-11-30
Meisel Gerhard 1918-11-27
Melzig Alois 1916-11-24
Melzig August 1917-07-14
Melzig Bernhard 1916-02-14
Melzig Robert 1919-02-26
Menzel ? 1915-07-22
Menzel ? 1914-11-11
Michelsky Theodor 1918-11-18
Mühlenbeck August 1914-10-08
Mühlenbeck Paul 1916-06-05
Müller Paul 1918-12-05
Neumann Paul 1918-10-08
Neumann Paul 1916-09-16
Neumann Paul 1916-08-01
Neumann Paul 1919-01-21
Neumann Paul 1918-05-24
Otto Erich 1914-11-14
Otto Erich 1915-10-13
Petrausch Paul 1916-05-08
Petrausch Paul 1916-12-21
Petrausch Paul 1919-01-31
Pfeifer Josef 1915-07-15
Pfeiffer Josef 1916-09-28
Pfeiffer Josef 1915-11-02
Pfeiffer Paul 1918-07-29
Pusch Max 1918-12-11
Quast Ernst 1916-11-17
Quast Oswald 1916-05-27
Reimann Albert 11. Rezerwowy Pułk Artylerii Przeciwlotniczej, 5. Kompania 1914-10-02
Reimann Bernhard 1917-05-12
Reimann Johannes 1919-01-21
Reimann Johannes 1917-06-02
Reimann Josef 1915-10-26
Reimann Paul 1916-10-13
Reimann Paul 1914-11-24
Rother Hermann 1916-08-10
Rösler Karl 1916-08-31
Rösner Friedrich 1918-10-28
Rösner Heinrich 1918-10-25
Rösner Hermann (w niewoli) 1919-06-28
Rüffler Konrad 1915-08-28
Rüffler Konrad 1915-08-28
Schaab Paul 1917-08-03
Schaal Bernh. 1915-06-04
Schaal Bernhard 1916-12-21
Schaal Bernhard 1916-08-14
Schaal Bernhard 1919-01-03
Schaal Bernhard 1915-10-27
Schaal Paul 1916-07-13
Schiller Julius 1919-02-27
Schiller Julius 1918-04-25
Schnabel Albert 1915-02-17
Schneider Oswald 1915-01-13
Scholtz Eduard 1915-09-04
Scholtz Eduard 1915-09-29
Scholtz Gustav 1917-06-28
Scholz Richard 1916-08-21
Schwarzer II Adolf 1915-07-13
Schönfeld Alfred 1916-11-08
Schönfeld Alfred 1917-11-26
Schöps Wilhelm 1915-07-13
Simon Paul 1917-12-15
Steiner Franz 1916-08-02
Steiner Hermann 1914-12-16
Steiner Hermann 1916-04-19
Steiner Josef 1917-02-24
Stiller Hermann 1917-10-30
Stiller Paul 1918-07-29
Strauß Heinrich 1918-10-15
Strauß Heinrich 1916-11-10
Strecker Karl 1918-09-17
Strecker Karl 1919-01-27
Stull August 1916-12-23
Thamm Hermann 1915-06-08
Thamm Josef 1918-01-26
Uebrick Richard 1917-05-08
Ullrich Robert 1915-03-09
Vallentin Paul 1915-07-17
Wagner August 1916-11-14
Waldenburg, v. Eberhard 1916-08-17
Waldenburg, v. Eberhard 1917-08-22
Waldenburg, v. Eberhard 1914-10-13
Walter Gustav 1916-08-08
Walz Albert 1918-01-19
Walz Karl 1918-07-30
Weide Martin 1915-07-17
Weide Martin 1916-06-24
Wenzel August 1915-09-25
Wenzel August 1915-10-02
Wenzel Bernhard 1916-10-18
Wenzel Bernhard 1915-08-14
Wenzel Bruno 1915-03-19
Wenzel Franz 1918-10-26
Wenzel Joh. 225. Rezerwowy Pułk Piechoty, 1. Batalion 1915-04-27
Wenzel Johann 1916-11-10
Winkler August 1917-12-05
Zepmeisel Bruno 1916-04-17
Zepmeisel Emil 1915-01-18
Zepmeisel Gustav 1916-07-14
Zimmer August 1917-09-05
Örtel Albert 1916-07-22

 

10. Regiment Grenadierów im. króla Fryderyka Wilhelma II

 

Zastruże

Babucke Paul 1918-09-07
Beiler August 1918-10-26
Beiler August 1916-04-25
Breier Josef 1915-09-28
Breuer Richard 1918-05-14
Breuer Richard 1918-06-22
Brotkorb Bernh. 1915-06-14
Brotkorb Bernhard 1915-03-13
Brotkorb Josef 1918-07-30
Deutschländer Hermann 1915-03-11
Dierichs Joseph 1918-08-24
Forell Reinhold 1918-10-26
Gillner Joseph 1915-04-12
Glatzel Georg 1916-11-14
Grallert Karl 1918-12-04
Grallert Karl 1918-10-18
Gramer Hermann 1915-03-30
Guder Heinrich 1915-12-15
Haase Alfred 1918-05-16
Haase Alois 1915-08-20
Halfter Oswald 1915-04-14
Halfter Oswald 1914-10-03
Hentschel Paul 1916-05-30
Hentschel Richard 1919-02-14
Hilse Ernst 1916-08-16
Hilse Ernst 1917-01-10
Hoffmann Paul 1916-09-04
Hoffmann Paul 1918-07-19
Jüngling August 1916-06-20
Jüngling August 1915-11-19
Jüngling Paul Johann 1914-11-11
Kinner August 1916-08-08
Klingel Paul 1916-05-25
Klingel Paul 1915-06-17
Klose Hermann 1916-07-15
Koske Hermann 1915-09-04
Kunze Fritz 1915-04-24
Kunze Fritz 1915-09-18
Kunze Fritz 1916-08-16
Kunze Fritz 1915-04-08
Lessing Robert 1917-11-12
Mentler Heinrich 1918-10-22
Neugebauer Josef 1917-08-01
Neugebauer Josef 1916-07-14
Neugebauer Joseph 1915-09-17
Neugebauer Paul 1916-12-18
Niepold Paul 1915-09-16
Pietsch Joseph 1918-07-06
Pietsch Paul 1917-05-25
Pietsch Paul 1917-04-25
Raschdorf August 29.10.1917
Raschdorf August 1916-08-19
Rauer Alfred 1918-09-11
Rauer Paul 1916-08-16
Rauer Paul 1916-10-09
Rauer Richard 1917-10-26
Rauer Richard 1916-09-26
Reeber Wilhelm 1915-08-19
Sattler Gustav 1917-03-17
Scharf Berhard 1917-03-27
Scharf Berthold 1917-11-01
Scharf Berthold 1914-09-26
Scharf Richard 1916-08-28
Scheer Paul 1917-06-06
Schönbach Richard 1919-08-06
Schönbach Richard 1915-11-02
Schönbach Wilhelm 1915-08-23
Seifert Paul 1916-07-01
Seifert Richard 1917-08-30
Stiller Richard 1915-04-10
Tschierske Kurt 1916-10-17
Vogel Richard 1914-10-03
Zahl Heinrich 1917-09-19
Zahl Heinrich 1916-08-10

 

Opracowanie
Bogdan Mucha