Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Koło z historią. O KGW w Imbramowicach”– wystawa

Drukuj
Utworzono: czwartek, 02, wrzesień 2021

Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach (woj. dolnośląskie) działa od 1963 roku. Kultywuje lokalne i ogólnopolskie tradycje, aktywizuje i integruje lokalną społeczność. Jego aktywność oddają zapiski kronikarskie, zdjęcia z prywatnych zbiorów członkiń oraz ich wspomnienia. Na ich podstawie powstała wystawa, będąca opowieścią o działalności Koła – od powstania do dziś. Ekspozycja pokazuje jego zwyczaje wielkanocne i dożynkowe, opowiada o lokalnych potrawach, które przygotowują członkinie, a także członkowie Koła, przybliża aktywności skierowane do dzieci i młodzieży. Jest także historią wielu mieszkańców Imbramowic – ich pasji, zaangażowania i przyjaźni. Wystawa jest główną nagrodą w konkursie „Kronikarki – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich”, zorganizowanym przez Centrum Archiwistyki Społecznej w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa.

Centrum Archiwistyki Społecznej zachęca wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do dokumentowania swojej działalności. To dzięki zachowanym zdjęciom i zapiskom, na przykład kronikarskim, mogą powstawać podobne wystawy.

Otwarcie wystawy:
8 września 2021, środa, godz. 14.00
Świetlica wiejska, ul. Żarowska 34, 58-130 Imbramowice

Otwarciu wystawy będą towarzyszyły: poczęstunek, składający się z lokalnych smakołyków przygotowanych przez Koło, oraz pokaz rękodzieła i strojów Koła.

Wystawę można oglądać w dniach:

• 8-14 września 2021, w świetlicy wiejskiej w Imbramowicach, po wcześniejszym kontakcie z Kołem

• 15 września – 15 października 2021, w Żarowskiej Izbie Historycznej, ul. Dworcowa 3, 58-130 Żarów poniedziałek-wtorek, czwartek-piątek 10.00-15.30, środa 10.00-17.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 537-481-116.

Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Organizatorzy: Centrum Archiwistyki Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach

Partnerzy: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Żarowska Izba Historyczna

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 23rd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.