Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa "Zawsze z kobietą - moda damska z początku XX wieku

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 28, luty 2022

Żarowska Izba Historyczna oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie serdecznie zapraszają na wystawę "Zawsze z Kobietą - moda damska z początku XX wieku". Na ekspozycji, która będzie miała miejsce w Żarowskiej Izbie Historycznej zostaną zaprezentowane stroje i akcesoria mody z pierwszej połowy XX wieku. Eksponaty pochodzą głównie z Francji, Anglii oraz Niemiec. Kolekcja prezentuje nie tylko piękno wyrobów dawnego rzemiosła, ale także pomysłowość elegantek z czasów II wojny światowej. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć pochodzące z okupowanej Francji torebki wykonane z dostępnych wówczas materiałów oraz buty na drewnianych koturnach. Ubiór pań z czasów II wojny światowej zostanie skonfrontowany z bogatszą modą z lat 20. i 30. XX wieku, która zachwyca swoim przepychem, bogactwem barw oraz materiałami i dodatkami, takimi jak strusie pióra czy też ręcznie wyszywane suknie. Ekspozycja zostanie wzbogacona o kosmetyki z okresu międzywojennego oraz ciekawostki z dziedziny ówczesnej pielęgnacji urody.

Wernisaż wystawy „Zawsze z Kobietą” zaplanowano na 4 marca 2022 o godzinie 18:00 w Żarowskiej Izbie Historycznej, ulica Dworcowa 3. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 5 kwietnia 2022. Wstęp wolny.

 

.

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.