Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Książka "Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków"

Drukuj
Utworzono: wtorek, 17, maj 2022

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Bogdanem Muchą, autorem książki Gmina Żarów. Na przestrzeni wieków. To najnowsza publikacja archeologa i historyka, na co dzień specjalisty ds. zbiorów muzealnych w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i szefa Żarowskiej Izby Historycznej i naszego kolegi oraz współpracownika Świdnickiego Portalu Historycznego. W sumie to już czwarta książka Bogdana, która tym razem porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Książka stanowi pierwszą część „trylogii”, której kolejne wydania zostały zaplanowane na lata 2023-2024. W części pierwszej Bogdan Mucha zabiera czytelników w długą podróż w czasie od osadnictwa ludności z epoki miedzi poprzez czasy średniowieczne i nowożytne do bardziej współczesnych nam wydarzeń związanych z okresem tzw. „zimnej wojny” i stanu wojennego z lat 1981-1983. Nowa publikacja liczy 209 stron, zawiera 134 ilustracje i jest drugą publikacją wydaną we współpracy autora z wydawnictwem „Archeoreplica”.

 

 

Każdy z nas jest częścią swojej małej ojczyzny. Mała ojczyzna to miejsce, gdzie dorastasz, uczysz się, tu znasz wszystkie ścieżki, tutaj mieszkają twoi bliscy i znajomi. Mała ojczyzna ma swoją lokalną historię i tradycje. Oddaję do rąk Państwa pierwszą część opracowania, które porusza wybrane zagadnienia z kart historii Naszej małej Ojczyzny – Gminy Żarów – pisze we wstępie do swojej książki autor.

Spotkanie, które poprowadzi redaktor naczelny Świdnickiego Portalu Historycznego – Andrzej Dobkiewicz zostało zaplanowane w Żarowskiej Izbie Historycznej (ul. Dworcowa 3, Żarów) w dniu 25 maja o godz. 17.30. Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i zdobyć autograf autora. W imieniu organizatora – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie – serdecznie na nie zapraszamy.

 

Redakcja
Świdnicki Portal Historyczny

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Thursday the 21st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.