Kolejne żarowskie pamiątki w zbiorach Izby Historycznej

Utworzono: wtorek, 05, marzec 2019

Zbiory Żarowskiej Izby Historycznej powiększone zostały o kolejne eksponaty. Są nim: 1. dwa porcelanowe talerze jubileuszowe "40 lat Żarowskich Zakładów Materiałów Ogniotrwałych w Żarowie 1945-1985" (sygn. LUBIANA MADE IN POLAND), 2. porcelanowy talerz jubileuszowy " 30 lat HDK w Polsce 1958-1988, Klub HDK im. L.Hirszfelda przy DZCH "Organika" w Żarowie" (sygn. Karolina MADE IN POLAND), 3. porcelanowy talerz firmowo/reklamowy "Żarowskie Zakłady Materiałów Ogniotrwałych ŻZMO Żarów" (brak sygn.), 4. porcelanowy talerz pamiątkowy "Klub Sportowy Zjednoczeni Żarów" (sygn. Karolina MADE IN POLAND), 5. Podkładka pod mysz komputerową "Żaroszamot S.A. Żarów", 6. Zapalniczka "Zaroszamot S.A." z danymi teleadresowymi firmy. Warto przy tym dodać, że wspomniane talerze porcelanowe, to przykład pamiątek, które upamiętniały ważne jubileusze i wydarzenia, często pełniły też rolę reklamowo-ozdobną lub formę nagrody dla zasłużonych pracowników zakładowych w dobie PRL-u. W zbiorach Żarowskiej Izbie Historycznej znajduje się już kilkanaście talerzy okolicznościowych, które związane są z Żarowskimi Zakładami Materiałów Ogniotrwałych, Dolnośląskimi Zakładami Chemicznymi "Organika", Technikum Chemicznym im. J.Śniadeckiego w Żarowie, Klubem Honorowych Dawców Krwi im. Ludwika Hirszfelda przy DZCH, Hufcem Harcerskim z Żarowa, Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej "Chemik" Żarów oraz organizacją Dożynek Miejsko-Gminnych w 1986 roku i in.

Zbiór prezentowanych poniżej pamiątek, przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej, przedstawiciel Stowarzyszenia "Labiryntarium – pan Maciej Wabik. Składamy Serdeczne Podziękowania.

Posiadacie niepotrzebne starocie (przedmioty, fotografie, dokumenty lub inne rzeczy) ?? Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również bezpłatnie od ręki w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.