Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lokalne pamiątki w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 02, kwiecień 2019

Zbiory Żarowskiej Izby Historycznej powiększone zostały o kolejne lokalne pamiątki. Wśród nich są: metalowy, emaliowany szyld o wymiarach 70 x 50 cm z napisami "Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Świdnicy, Oddział Produkcyjny Nr 5 w Żarowie, ul. Słowiańska 21 (spółdzielnia działała od ok. 1962 do 1991 r.), dwie czapki z logiem ŻAROSZAMOT Żarów oraz drewniany wieszak z obustronnym napisem Herren – Bekleidunghaus Fritz Nieder Saarau. Wieszak pochodzi bez wątpienia ze domu odzieżowego, który w Żarowie prowadził niejaki Fritz Nieder. Wedle książki adresowej Żarowa z 1929 roku, kupiec ten zamieszkiwał przy Schweidnitzer Str. 2 (ob. ul. A. Krajowej). Z kolei pod rokiem 1942 figuruje adres Schweidnitzer Str. 43. Warto dodać, że w naszych zbiorach znajdują się dwa inne wieszaki z napisami Kaufhaus Fritz Nieder, Saarau Herren & Damen Bekleidung (odzież . Męsko – Damska). Pamiątki przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej przedstawiciel Stowarzyszenia "Labiryntarium" – pan Maciej Wabik. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 19th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.