Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty archeologii eksperymentalnej w Szkole Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach

Drukuj
Utworzono: sobota, 01, czerwiec 2019

31 maja 2019 roku odbyły się warsztaty archeologi eksperymentalnej dla uczniów Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach. Zajęcia poprowadzili archeolodzy z wrocławskiej firmy "Archeoreplica" oraz Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej działającej w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Uczniowie klas 1-8 (146 uczniów) mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wyglądały narzędzia, stroje, broń oraz surowce, które wykorzystywał człowiek w epoce kamienia, dzisiaj określanej mianem paleolitu i neolitu. Każdy z uczestnik warsztatów mógł m.in. własnoręcznie mielić zboże za pomocą rozcieracza i kamienia żarnowego, rąbać drewno rogowym toporem oraz strzelać z łuku. Na stoliku z eksponatami Żarowskiej Izby Historycznej nie zabrakło lokalnych znalezisk datowanych od czasów średniowiecza po okres II wojny światowej. Pośród nich były liczne monety, ozdoby, dewocjonalia, klamry pasów, pieczęcie, odważniki, militaria oraz inne przedmioty codziennego użytku. Zainteresowanie podczas warsztatów było ogromne, toteż nie zabrakło wielu pytań dotyczących życia człowieka w dawnych epokach.

 

Prowadzący warsztaty Składają Serdeczne Podziękowania dla Uczniów Szkoły Podstawowej w Imbramowicach za mile spędzony czas oraz zainteresowanie prezentowaną tematyką

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 21st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.