Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fotografia żarowskiego chóru podczas występu w Legnicy pod koniec lat 60-tych XX w.

Drukuj
Utworzono: piątek, 07, czerwiec 2019

Prezentujemy fotografię z lat 60-tych XX wieku, która przedstawia występ żarowskiego chóru męskiego podczas Dolnośląskiego Turnieju Chórów w Legnicy. Jego prowadzącym był pan Mendak. Wiemy, że pierwszy konkurs chórów w Legnicy, odbył się w dniach 9-11 czerwca 1967 roku pod nazwą „Dolnośląskie Święto Pieśni”. Inicjatorem konkursu był Henryk Karliński, animator kultury, dyrygent i założyciel legnickiego chóru „Madrygał” działającego do dziś. Impreza wzbudziła zainteresowanie zespołów chóralnych oraz dyrygentów i bardzo szybko zyskała rangę ogólnopolskiej. Z czasem impreza wzbogacała się o nowe formy kontaktu z uczestnikami i publicznością, takie jak: koncerty towarzyszące, wystawy, warsztaty i seminaria. Tyle informacji uzyskaliśmy na chwilę obecną. Fotografię udostępniła nam mieszkanka Żarowa. Może ktoś z mieszkańców posiada więcej informacji oraz pamiątki związane z działalnością wyżej wspomnianego zespołu muzycznego. Prosimy o kontakt.

 

 

Posiadacie niepotrzebne starocie (przedmioty, fotografie, dokumenty lub inne rzeczy) ?? Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również bezpłatnie od ręki w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny. 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 12th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.