Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

IV Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji

Drukuj
Utworzono: wtorek, 09, lipiec 2019

Już po raz czwarty właściciele pojazdów wszelkich marek i modeli zjechali do Żarowa aby wziąć udział w Spotkaniu Miłośników Motoryzacji, które odbyło się 7 lipca 2019 roku na miejscowym Targowisku Miejskim. W tym roku do udziału została zgłoszona rekordowa liczba pojazdów z całego Dolnego Śląska. Również i tym razem nie zabrakło motoryzacyjnych perełek rodzimej produkcji, jak też wielu aut wyprodukowanych na zachodzie i południu Europy oraz za Oceanem Atlantyckim. Sporą liczbę prezentowanych pojazdów stanowiły w tym roku popularne "maluchy", czyli Fiaty 126 p. Z rodzimych konstrukcji obejrzeć można było Fiaty 125 p (również w wersji kombi), Poloneza Atu i Warszawę M20. Z wytwórni włoskich pochodziły z kolei Fiaty modele 130 i X 1/9. Członkowie Polskiego Klubu Użytkowników Pojazdów Volvo z Wrocławia zaprezentowali m.in. modele 122 Amazon, 240, 244, 480 Turbo, 945, 960). Natomiast członkowie Grupy Mercedes Benz Wałbrzych dotarli do Żarowa Mercedesami, głównie w wersji W124 oraz 300SE. Ponadto tłumnie zgromadzona podczas IV Żarowskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji publiczność mogła podziwiać takie pojazdy jak Jeep Laredo, Chrysler Le Baron, Buick Riviera, Citroen 2CV, Seat 600, VW Ilitis, VW Garbus, VW Jetta, Ford Capri, Ford Ka (tuning), Zastava 1100 p, Mitsubishi L200, Audi 80, Skoda Favorit, Mercedes CLK, Opel Calibra i wiele innych. Na IV Żarowskim Spotkaniu Miłośników Motoryzacji nie zabrało także motocyklów takich marek jak Harley Davidson, Triumph, Suzuki, Ducatti i in. oraz rodzimych WSK 175, Komar czy SHL.

Pucharami nagrodzeni zostali uczestnicy – Mariusz Mitura (Buick Riviera 7,6 l) w kategorii Klasyk Spotkania, Michał Kozak (Lada WAZ 2104 – uczestnik tegorocznego Złombol 2019, który do Żarowa dotarł prosto z tej imprezy do przejechaniu 4500 km) – kategoria Show&Shine Spotkania, Julia Pękała (Mercedes CLK) - kategoria Najładniejsza Felga Spotkania.

Dużą widownię zgromadził jak zwykle pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Mrowin. Niezwykle silnie obsadzony był tegoroczny konkurs rzutu oponą, w którym udział wzięło łącznie 19 osób, w tym po raz pierwszy cztery panie. Klasyfikacja końcowa konkursu przedstawiała się następująco:

I Miejsce – Krystian Zdebiak – 7,0 m
II Miejsce – Daniel Kluge – 6,5 m
III Miejsce – Paweł Derek Czekaj – 6,0 m
IV Miejsce – Piotr Puchała – 5,6 m
V Miejsce – Mariusz Rak – 5,6 m
VI Miejsce – Łukasz Skrzyniarz – 5,5 m
VII Miejsce – Jakub Lekki – 5,5 m
VIII Miejsce – Andrzej Kaczmarski – 5,5 m
IX Miejsce – Marcin Kiszczak – 5,5 m
X Miejsce – Marek Łucki – 5,0 m
XI Miejsce – Rafał Dawidowicz – 4,5 m
XII Miejsce – Łukasz Smoliński – 4,5 m
XIII Miejsce – Mateusz Prus – 4,5 m
XIV Miejsce – Klaudia Karczmarz – 4,1 m
XV Miejsce – Maja Pasieka – 3,9 m
XVI Miejsce – Ola Smejda – 3,5 m
XVII Miejsce – Helena Margol – 3,0 m
XVIII Miejsce – Ildefons Mucha – 3,0 m
XIX Miejsce – Bartłomiej Pękała – 2,6 m

 

Organizatorzy IV Żarowskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji składają Serdecznie Podziękowania dla Sponsorów oraz dla wszystkich Osób, które były zaangażowane i pomogły przy organizacji niniejszej imprezy.

Odrębne Podziękowania kierujemy dla Uczestników Spotkania, którzy poświęcili swój czas i zaprezentowali w Żarowie własne pojazdy. DZIĘKUJEMY i do zobaczenia za rok !!!

 

 

 

 

 

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.