IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej o gminie Żarów - 2.12.2019

Utworzono: poniedziałek, 02, grudzień 2019

2 grudnia 2019 roku w Żarowskiej Izbie Historycznej odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej o gminie Żarów. Do konkursu przystąpiły 3 osobowe reprezentacje szkół: SP Imbramowice im. UNICEF, SP Żarów im. Jana Brzechwy (dwie drużyny), ZSZ Żarów im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz SP Mrowiny im. Anny Jenke. Niestety w rywalizacji udziału nie wzięła SP Zastruże im. Astrid Lindgren, której reprezentantom życzymy rychłego powrotu do zdrowia !!!. Dla uczestników tegorocznych zmagań historycznych, przygotowany został zestaw 25 multimedialnych pytań – plansz, z których każda zawierała trzy ilustracje. Pytania dotyczyły zabytków nieruchomych i ruchomych, postaci oraz wydarzeń związanych z historią gminy Żarów. Zadaniem uczestników konkursu było wskazanie odpowiedniej ilustracji do postawionego pytania. Łącznie do zdobycia było 46 punktów (niektóre z plansz zawierały więcej niż jedną prawidłową odpowiedź). W klasyfikacji końcowej po raz trzeci z rzędu zwycięstwo odniosła reprezentacja SP Imbramowice zdobywając 77 pkt. Kolejne miejsca na podium zajęły SP Żarów (1 drużyna) – 67 pkt i ZSZ Żarów z dorobkiem 59 pkt. W klasyfikacji indywidualnej triumf drugi rok z rzędu przypadł dla Karoliny Zięby (SP Imbramowice) – 30 pkt, natomiast miejsce drugie ex aequo zajęły Hanna Bal (SP Żarów) i Nikola Kuc (SP Imbramowice), które zdobyły po 26 pkt.

W czteroletniej rywalizacji historycznej drużynowo prowadzi SP Imbramowice im. UNICEF z trzema tytułami mistrzowskimi (2017, 2018, 2019), przed SP Żarów im. Jana Brzechwy (zwycięstwo w I edycji – 2016). W klasyfikacji indywidualnej mamy remis. Dwa tytuły mistrzowskie zdobyła Hanna Bal (SP Żarów - 2016, 2017) oraz Karolina Zięba (SP Imbramowice - 2018, 2019).

Serdecznie Gratulujemy tegorocznym laureatom. Przypominamy o odbiorze nagród dla klasyfikacji szkół (miejsce I, II, III) oraz indywidualnej (miejsce I, miejsce II x 2), które zostaną wręczone 8 grudnia 2019 roku o godz. 16:10 na Miasteczku Świętego Mikołaj (plac targowy przy ul. Dworcowej).

Wyniki IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej o gminie Żarów:

SP Imbramowice im. UNICEF – 77 pkt

1. Karolina Zięba – 30 pkt