Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wieszak odzieżowy "L. Prager , Herren – u. Knabenmoden Breslau 1 . Albrechtsstr. 51"

Drukuj
Utworzono: wtorek, 19, maj 2020

Stare drewniane wieszaki mają swój urok oraz zaklętą w sobie historię. Dawniej miał je każdy sklep odzieżowy. Spełniały nie tylko rolę przedmiotu, który ułatwiał wieszanie ubrań ale były także wizytówką – reklamą danego sklepu. W szafach dawnych Żarowian, ubrania wisiały na egzemplarzach pochodzących z rożnych miejscowości. Do sporej już kolekcji, drewnianych wieszaków, która jest w naszych zbiorach, dołączamy egzemplarz z napisami L. Prager, Herren – u. Knabenmeden Breslau 1 . Albrechtsstr. 51. Wieszak pochodzi ze sklepu z odzieżą dla dorosłych mężczyzn oraz chłopców, który mieścił się w kamienicy "Goldener Elephant" (Pod Złotym Słoniem) u zbiegu ulic Wita Stwosza 51 i Szewskiej 13 we Wrocławiu. Sklep już w 2 połowie XIX wieku prowadził kupiec L. Prager. W latach 30. XX wieku jego właścicielem był niejaki Paul Grzesik. Wieszak przekazał do zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej, Dominik Reda – uczeń SP Żarów. Składamy Serdeczne Podziękowania.

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Tuesday the 22nd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.