Porcelanowe talerze "Nefryt Żarów"

Utworzono: piątek, 26, czerwiec 2020

Kolekcja porcelanowych przedmiotów w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej została powiększona o nowe eksponaty. Są nimi dwa okolicznościowe talerze z napisami SYLWESTER 2000/2001 NEFRYT ŻARÓW. Talerze zostały wyprodukowane przez Zakłady Porcelany "Karolina" Jaworzyna Śląska na zamówienie nieistniejącej już Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" Żarów, jako pamiątka dla uczestników zabawy sylwestrowej, która odbyła się na sali żarowskiego "Nefrytu". Talerze przekazał do zbiorów Izby mieszkaniec Żarowa. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.