Historia techniki II Wojny Światowej: Broń pancerna

Utworzono: sobota, 21, wrzesień 2013

W odpowiedzi na liczne prośby czytelników dotyczące publikacji materiałów związanych z II Wojną Światową, a w szczególności techniki wojskowej tego okresu, postanowiliśmy rozpocząć cykl z serii Historia techniki II Wojny Światowej. Prezentować będziemy tutaj wybrane tematy związane z wszelkim uzbrojeniem oraz pojazdami używanymi podczas największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. W pierwszej odsłonie pt. Broń pancerna, prezentujemy Państwu zestawienie graficzne najważniejszych pojazdów pancernych, które przemierzały pola bitewne w latach 1939-1945. Wśród nich znalazły się czołgi (lekkie, średnie, ciężkie), niszczyciele czołgów/działa samobieżne, działa szturmowe, artyleria samobieżna i przeciwlotnicza, opancerzone transportery piechoty oraz samochody pancerne. Sprzęt polski w oddzielnej kategorii.