Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z życia żarowskiego PTTK, cz. 13

Drukuj
Utworzono: wtorek, 01, grudzień 2020

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zrzesza około 61 000 członków. Ma ponad 260 oddziałów zrzeszających około 2500 kół i klubów oraz prawie 200 obiektów noclegowych o różnym standardzie. Baza noclegowa PTTK obejmuje ponad 20 000 miejsc noclegowych w 60 domach turysty, 77 schroniskach górskich, 35 stanicach i ośrodkach turystyki wodnej, 33 ośrodkach campingowych i w 5 zajazdach. Prowadzi sieć 16 muzeów regionalnych, które są ośrodkami tradycji polskiego ruchu turystyczno-krajoznawczego. Gromadzone są w nich unikalne dokumenty i inne materiały świadczące o udziale PTTK i jego poprzedników w rozwoju działalności społecznej i kulturowej w Polsce. Jest wydawcą map, folderów i przewodników. Ponadto w całym kraju posiada biblioteki oraz Regionalne Pracownie Krajoznawcze.

Dzisiaj prezentujemy kolejne fotografie z działalności turystycznej żarowskiego Koła PTTK "Żarodreptaki", które powstało przy Żarowskich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych w 1966 roku (obecnie Koło zrzesza byłych członków "Żarodreptaków" ŻZMO i "Łazików" DZCH "Organika").

 

Złoty Las 21.09.1991 r.

 

Jezioro Daisy 22.09.1991 r.

 

 

Złoty Las 30.11.1992 r.

 

Ślęża 17.10.1993 r.

 

Złoty Las

 

Jezioro Daisy

 

Andrzejówka

 

Zagórze Śląskie

 

Schronisko pod Śnieżnikiem

 

Ślęża 

 

Zagórze Śląskie

 

Góry Izerskie, Schronisko na Stogu Izerskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 10th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.