Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa "Falerystyka świadkiem historii

Drukuj
Utworzono: środa, 17, luty 2021

Falerystyka (z łac. i gr. phalerae, ozdoba piersi lub czoła) to nauka pomocnicza historii, która zajmuje się orderami, odznaczeniami i innymi odznakami oraz znakami honorowymi, nadawanymi osobom zasłużonym dla monarchy, państwa lub innej organizacji, instytucji posiadającej prawo nadawania odznaczeń. Falerystyka, podobnie jak i weksylologia, wyodrębniła się z heraldyki, zachowując wspólne z nią metody badawcze. W ostatnich latach wzrost zainteresowań falerystycznych związany jest z ruchem kolekcjonerskim i hobbistycznym, stymulującym próby historycznego opisu i systematyzacji odznaczeń.

Żarowska Izba Historyczna, serdecznie zaprasza w dniach od 24 lutego do 24 marca 2021 roku na wystawę pt. "Falerystyka świadkiem historii". Na wystawie zaprezentowane zostaną różnego rodzaju odznaczenia, pochodzące ze zbiorów Izby. Wstęp na wystawę wolny (po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 537-481-116).

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 10th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.