Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystawa "10-lecie Żarowskiej Izby Historycznej (2010-2020)"

Drukuj
Utworzono: środa, 19, maj 2021

Swoją działalność Żarowska Izba Historyczna zainaugurowała 30 września 2010 roku. Założona została, przy współpracy z pracownikami Gminnego Centrum Kultury i Sportu, przez byłą Burmistrz naszego miasta Lillę Gruntkowską. Była to pierwsza Izba Pamięci funkcjonująca na terenie naszego regionu. Przez 8 lat siedzibą Żarowskiej Izby Historycznej był budynek byłego Żarowskiego Ośrodka Kultury, od 2018 roku Izba mieści się w budynku wyremontowanego dworca PKP w Żarowie. W przeciągu 10 lat działalności Żarowskiej Izby Historycznej najważniejszym jej zadaniem było gromadzenie eksponatów, organizacja wystaw, ekspozycji, prelekcji oraz konkursów historycznych, ale także działalność edukacyjna dla dzieci i młodzieży. W chwili obecnej w posiadaniu placówki znajduje się duży zbiór zabytków. W 2020 roku z okazji 10-lecia istnienia Żarowskiej Izby Historycznej, została przygotowana wystawa plenerowa podsumowująca dorobek jej dotychczasowej działalności.

Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli do tej pory okazji jej obejrzeć, do zapoznania się z dorobkiem naszej historycznej instytucji za pośrednictwem w/w wystawy w formie online.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 23rd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.