Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Hannibalem Smoke w Żarowskiej Izbie Historycznej

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 11, październik 2021

W czwartek 7 października w Żarowskiej Izbie Historycznej odbył się wykład pt. "Zakazana historia Dolnego Śląska", który poprowadził pisarz, reporter i fotograf Andrzej Rąkowski, szerokiej publiczności znany pod pseudonimem Hannibal Smoke. Autor debiutował bestsellerowym zbiorem opowiadań sensacyjno-obyczajowych "Kompot ze świeżego nieboszczyka", po latach uzupełnionym i wydanym pod tytułem "Apokalipsa czyli sport motorowodny". Jego dziełem jest również trylogia kryminalna osadzona w scenerii Dolnego Śląska: "Tusculum", "Muzeum Prawdy" i "Emplarium" – Książki Roku 2012 w internetowym plebiscycie KzK. W grudniu 2016 roku autor opublikował "Niewidzialne Miasto", bestsellerowy album historyczny dokumentujący najważniejsze budowle Wrocławia zrównane z ziemią od 1938 do 2000 roku. 

W listopadzie 2018 roku w księgarniach pojawił się "Niewidziany Dolny Śląsk". Utrzymany w podobnej konwencji album przedstawiający blisko 450 pałaców unicestwionych w historycznych granicach regionu. Z kolei w 2020 roku Hannibal Smoke wydał trzeci album pt. "Cicha Apokalipsa", będący swego rodzaju przewodnikiem po ponad 200 zamkach, pałacach i dworach Dolnego Śląska zrujnowanych począwszy od 1945 roku. To właśnie unicestwione ludzką ręką, niegdyś wspaniałe budowle były tematem wykładu, który Hannibal Smoke zreferował publiczności zgromadzonej w Żarowskiej Izbie Historycznej. Po zakończeniu prezentacji nie zabrakło pytań, dyskusji oraz dedykacji, którymi Hannibal Smoke opatrzył zakupione przez słuchaczy albumy.

 

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 1st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.