Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt pn. „Poszerzenie przestrzeni ekspozycyjnej Żarowskiej Izby Historycznej” z dofinansowaniem w programie „Infrastruktura Domów Kultury”

Drukuj
Utworzono: czwartek, 04, maj 2023

Na podstawie decyzji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, prof. Piotra Glińskiego Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu rządowego „Infrastruktura Domów Kultury”, zarządzanego przez NCK. W postępowaniu konkursowym spośród wszystkich aplikujących podmiotów zostało wyłonionych 110 beneficjentów, do których trafi łączna kwota dofinansowania 19 304 000,00 zł. Informacje dotyczące wyników naboru zostały opublikowane na stronie MKiDN.

Niezwykle miło nam poinformować, że wśród wyłonionych beneficjentów, znalazło się Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie z projektem pn. „Poszerzenie przestrzeni ekspozycyjnej Żarowskiej Izby Historycznej”, na którego realizację otrzymało dofinansowanie w wysokości 35 000 zł. W ramach projektu planowany jest zakup następującego sprzętu: profesjonalny skaner marki EPSON, drukarka A3, aparat fotograficzny wraz z akcesoriami oraz system ekspozycyjny w postaci gablot ściennych i systemu ekspozycyjnego do prezentowania plansz wystawowych. Całość projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Celem programu „Infrastruktura Domów Kultury” jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury.

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.