Klasy "O" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy z wizytą w Żarowskiej Izbie Historycznej

Utworzono: piątek, 24, listopad 2023

21 listopada w Żarowskiej Izbie Historycznej gościły po raz pierwszy dzieci z klas 0A i 0C ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Cóż to była za wycieczka. Dla najmłodszych oczekiwał dzisiaj przygotowany specjalnie szereg eksponatów: od zabytków archeologicznych liczących kilka tys. lat, poprzez przedmioty codziennego użytku do eksponatów związanych z żarowskim przemysłem. Wiedza najmłodszych okazała się zaskakująca. Bez trudu rozpoznany został kałamarz, dawne żelazko oraz lampa naftowa z informacją do czego dany przedmiot służył. Serdecznie Dziękujemy za miłe odwiedziny i wspólnie spędzony czas.