Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pierwsi zdobywcy odznaki szlaku "Gmina Żarów jakiej nie znacie"

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 29, styczeń 2024

Mieszkaniec Żarowa pan Jan Semik oraz jego wnuk Fabian, to pierwsi mieszkańcy Gminy Żarów, którzy pieszo przebyli szlak turystyczno-historyczny "Gmina Żarów jakiej nie znacie". W dniu dzisiejszym pan Jan Semik, zapalony turysta i wieloletni członek Koła PTTK "Żarodreptaki", okazał w Żarowskiej Izbie Historycznej pełną dokumentację uprawniającą do odbioru specjalnej odznaki w/w szlaku. Składamy serdeczne gratulację.

Dla przypomnienia szlak turystyczno-historyczny "Gmina Żarów jakiej nie znacie", to szlak, który wyznacza 10 miejscowości przynależących administracyjnie do gminy Żarów: Żarów, Łażany, Kruków, Marcinowiczki, Imbramowice, Zastruże, Mrowiny, Pożarzysko, Siedlimowice, Wierzbna. W tych osadach ustawione zostały specjalne tablice z informacjami historycznymi. Dla przypomnienia całość wykonana została w ramach zadania „Partnerzy z kulturą”, na realizację, którego Gminne Centrum Kultury i Sportu, otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu narodowego Dom Kultury + edycja 2023.

Więcej o projekcie "Gmina Żarów jakiej nie znacie" przeczytacie tutaj:

Gminne Centrum Kultury i Sportu Żarowie

Żarowska Izba Historyczna

 

 

 

Przygotował
Bogdan Mucha

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.