Relacja z zajęć historyczno-archeologicznych

Utworzono: środa, 10, kwiecień 2024

Podczas naszych zajęć wiele było już mówione o tzw. źródle historycznym. Prezentowaliśmy i rozmawialiśmy o dawnych kronikach, fotografiach oraz mapach. W końcu przyszła kolej na rzecz podstawową, czyli publikacje poświęcone tematyce historyczno-archeologicznej. Tutaj nie mogło obyć się bez wizyty w naszej Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów (27.03.2014). Uczestnicy zajęć zapoznani zostali z księgozbiorem biblioteki oraz jego wybranymi pozycjami. Największe zaciekawienie uczestników zajęć dotyczyło m.in. Encyklopedii Samochodów, Encyklopedii Cywilizacji Starożytnych oraz najnowszych albumów poświęconych Historii Polski. Podczas kolejnych zajęć (10.04.2024) dla naszych podopiecznych, czekało wiele ciekawostek oraz materiałów i znalezisk, które jako pierwsze trafiły w ich dłonie. Od niedawnych przedmiotów historycznych z tzw. "żarowskiego śmietnika" poprzez artefakty z badań pod Kadłubem do przekazanych ostatnio dokumentów dotyczących DZCH „Organika” Żarów. Przeglądając to ostatnie, miała miejsce bardzo żywa dyskusja dotycząca spraw związanych z przysposobieniem obronnym. W tym zakresie wiedza chłopców zadziwiła by niejednego.

Przygotował