Kolejne egzemplarze cegieł Chamottenfabrik C. Kulmiz w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Utworzono: piątek, 21, czerwiec 2024

W zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej znajdują się wyroby lokalnych zakładów, noszących kolejne nazwy: C.Kulmiz Chamottenfabrik, Saarau (1850-1896), Vereinigte Chamottenfabrik vormals C.Kulmiz G.m.b.H., Saarau (1896-1932) oraz Didier Werke A.G., Saarau (1932-1945). Nasza kolekcja powiększona została o kolejne egzemplarze z marką C. Kulmiz. Od egzemplarzy dotychczas nam znanych, odróżnia je umiejscowienie wspomnianej marki na tzw. podstawie oraz litery BNF umiejscowione na tzw. główce. Eksponaty przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej mieszkaniec Żarowa. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.