Ekspozycja Żarowskiej izby Historycznej podczas dożynek gminnych w Wierzbnej

Utworzono: poniedziałek, 09, wrzesień 2024

Podczas tegorocznych dożynek w miejscowości Wierzbna, dla zwiedzających przygotowane zostały trzy nasze ekspozycje: "Latająca Forteca B-17G pod Wierzbna", "Wirbna-Wierzbna (1209-2024). 815 lat historii", "Militaria, archiwalia, przedmioty użytkowe". Na ekspozycji Naszych Przyjaciół ze Strzegomia podziwiać można było liczne militaria, m.in.: pm MP-40, karabinek automatyczny StG44, karabin powtarzalny Mauser K98k, karabinek AK47, ckm Maxim, ckm Goriunow SG-43, liczne radiostacje oraz wojskowy pojazd Honker 4232 . Wspaniała impreza i tłumy zwiedzających. Wszystkim, którzy byli pod naszymi namiotami Serdecznie Dziękujemy.