Świętujemy 70-lecie nadania praw miejskich dla Żarowa

Utworzono: piątek, 11, październik 2024

7 października 2024 roku, do grona mieszkańców naszego miasta dołączył ŻAREK, którego statuetka, w związku z obchodami jubileuszu 70-lecia Żarowa, została odsłonięta przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Żarowa. Będzie nam przypominać o okrągłej rocznicy, którą obchodzimy w dniu dzisiejszym. ŻAREK został w całości zaprojektowany przez Panią Magdalena Sienicka i wykonany w pracowni ceramicznej Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Takie właśnie cuda powstają w naszej żarowskiej pracowni. Dziękujemy. Statuetkę odsłonili Przemysław Sikora – Burmistrz Miasta Żarów oraz uczniowie Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie i seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie. To dopiero pierwszy ŻAREK, który pojawił się na terenie naszego miasta i na pewno nie ostatni.

Dzisiejszym obchodom jubileuszu naszego miasta towarzyszyła także wystawa „Żarów. 70 lat praw miejskich”, która składa się z 12 plansz ekspozycyjnych, zawierających kilkadziesiąt archiwalnych fotografii, przedstawiających wybrane budowle i zakątki Żarowa. To prawdziwa wycieczka w czasie, przypominająca jak miasto Żarów wyglądało „wczoraj”. Wystawę uroczyście otworzyli Przemysław Sikora – Burmistrz Miasta Żarów oraz Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej. Zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy, robi duże wrażenie. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających przed siedzibą Żarowskiej Izby Historycznej przy ul. Dworcowej 3, do 29 listopada 2024r. Dla dzieci i seniorów odbyła się także krótka prelekcja historyczna poświęcona historii naszego miasta.