Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Barwy mojej ojczyzny

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 25, listopad 2013

Atmosfera w Szkole Podstawowej w Zastrużu, jaka panowała podczas apelu z okazji 95-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, była bardzo podniosła. Nie tylko ze względu na sam charakter uroczystości, ale również dlatego, że szkole przyznano wyróżnienie za wytrwałość i skuteczność w działaniu społecznym na rzecz rozwoju ruchu kombatanckiego i krzewieniu jego najpiękniejszych tradycji. Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Obornikach Śląskich pan Henryk Sielicki wspólnie z Sekretarz Gminy Żarów Sylwią Pawlik dokonali aktu uhonorowania szkoły i dekoracji sztandaru. – Cieszę się, że jestem tu z wami. Kochane moje dzieci, jesteście chlubą naszego narodu i od was będzie zależało, w jakiej Polsce będziecie żyć. Życzę wam wszystkiego najlepszego – mówił wzruszony prezes Związku Kombatantów.

Wśród zaproszonych gości były również przedstawicielki żarowskiego oddziału Związku Kombatantów oraz świdnickiego Związku Sybiraków, a także Bogdan Mucha prowadzący Żarowską Izbę Historyczną. Po części artystycznej apelu pt. "Barwy mojej ojczyzny", przygotowanej przez szkolny samorząd, nie mogło więc zabraknąć poruszających opowieści, wspomnień i osobistych refleksji. – Pięknie dziękuję za te wypowiedzi, które kładą akcent na najważniejsze wartości: szacunek do bliźniego, szacunek dla rodziców i kolegów, szacunek do chleba. To jest coś, co powinno nam towarzyszyć przez całe życie – podsumowała uroczystość dyrektor SP w Zastrużu Krystyna Wardach.

 

Opracowanie
Agnieszka Socha - UM Żarów

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 2nd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.