Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Najmłodsi mieszkańcy Żarowa poznają historię Swojej Gminy

Drukuj
Utworzono: piątek, 15, lipiec 2011

W ramach projektu „Wakacje 2011 – Bezpieczne wakacje z kulturą i sportem” w środę 13 lipca 2011 r. w Żarowskiej Izbie Historycznej gościła grupa dzieciaków ze świetlicy „Cztery Pory Roku”. Najmłodsi mieszkańcy Naszego miasta mieli okazję obejrzeć prezentowane na wystawie zbiory oraz wysłuchać opowieści o tym jak wyglądało życie na terenie gminy Żarów w dawnych wiekach. Wizyta w Żarowskiej Izbie Historycznej, była dla dzieci nie tylko atrakcyjną formą spędzenia wakacyjnego czasu, lecz także lekcją historii „żywej”, podczas której każdy z uczestników miał szansę na bezpośredni kontakt z prezentowanymi eksponatami. Dzieciaki mogły więc przekonać się osobiście ile waży żeliwna kula armatnia z okresu wojen napoleońskich lub fragment stalowego pancerza niemieckiego czołgu „Tygrys”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stare monety i banknoty.

Swobodna atmosfera panująca w Żarowskiej Izbie Historycznej dała dzieciom możliwość zupełnie innego kontaktu z przeszłością, bez szkolnych ławek i trudnych do zapamiętania dat historycznych. Co więcej historia ukazana została tutaj nie jako nauka, która jest szkolnym przymusem lecz jako ciekawa pasja, którą warto podjąć i rozwijać. Cieszącym jest, że najmłodsi mieszkańcy Żarowa wykazali ogromne zainteresowanie o czym świadczyła masa przeróżnych pytań dotyczących eksponatów oraz historii gminy Żarów.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy wszystkich chętnych już 27 lipca 2011 r. o godz. 10:00 (ul. Armii Krajowej 40) na kolejne spotkanie w ramach „Wakacji z Żarowską Izbą Historyczną".  

                                      

 

Dzieciaki ze Świetlicy "Cztery Pory Roku" wraz ze swoją opiekunką Bernadettą Lesiak

Bogdan Mucha

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 22nd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.