Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja historii w Żarowskiej Izbie Historycznej

Drukuj
Utworzono: czwartek, 27, wrzesień 2012

Z myślą o edukacji historycznej najmłodszych mieszkańców Żarowa, w dniu 26 września 2012 roku na zaproszenie Żarowskiej Izby Historycznej, Pracowania Archeologii Eksperymentalnej "Archeoreplica" z Wrocławia przygotowała pokaz rekonstrukcji życia codziennego w czasach prehistorycznych. W czasie pokazu grupa ok. 130 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie miała okazję zapoznać się z tajnikami obróbki kości, drewna i kamienia, a także poznać metody łowiectwa i rybołówstawa z okresu paleolitu. Dzięki zajęciom praktycznym i bezpośrednim kontakcie z replikami zabytków uczestnicy pokazu poznali różne aspekty życia codziennego człowieka prehistorycznego. Była to historia pokazana w zupełnie inny sposób, niż ta znana dzieciom tylko ze szkolnej ławki. Uczniowie mieli poza tym okazję obejżeć wystawę "Krukowski Mamut", gdzie oprócz kości mamuta sprzed ponad 23 000 lat p.n.e., prezentowane są liczne zabytki archeologiczne datowane od epoki kamienia po wczesne średniowiecze.

Składamy serdeczne podziękowania Pracownii Archeolgii Eksperymentalnej "Archeoreplica" z Wrocławia za organizację pokazu rekonstrukcji w Żarowskiej Izbie Historycznej

www.archeoreplica.com

 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Monday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.