Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Żarowie - 11.11.2012 r.

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 12, listopad 2012

11 listopada – to polskie święto narodowe, obchodzone co roku, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Właśnie w tym dniu, społeczność naszej gminy i zaproszeni Goście wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości w Żarowie. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godz. 11:30 w kościele parafialnym pw. NSPJ w Żarowie. W Nabożeństwie za Ojczyznę udział wzięły liczne delegacje instytucji, stowarzyszeń, szkół, związków, klubów, organizacji oraz mieszkańcy Żarowa. Po Mszy Świętej, w asyście Żarowskiej Orkiestry Dętej, wszyscy udali się ulicami miasta pod Pomnik Pamięci Narodowej – Trzech Krzyży, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

 Składamy serdeczne podziękowania Grupie Rekonstrukcji Historycznej "Pancerni" Strzegom za udział w żarowskich obchodach Święta Odzyskania Niepodległości

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 23rd. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.