Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Żarowska pamiątka" z dawnych lat

Drukuj
Utworzono: wtorek, 18, październik 2011

Każdego tygodnia do Żarowskiej Izby Historycznej napływają liczne wiadomości od osób zainteresowanych historią gminy Żarów i jej okolic. Piszą zarówno mieszkańcy gminy jak też osoby z poza jej obszaru w tym z zagranicy. W dużej mierze są to prośby o pomoc w odszukaniu informacji o bliskiej rodzinie, historii gminy i jej miejscowości oraz ustaleniu miejsca położenia godnych uwagi zabytków i miejsc historycznych. Resztę korespondencji kierowanej pod adres Żarowskiej Izby Historycznej stanowią niejednokrotnie informacje, wskazówki, skany fotografii oraz dokumentów cennych dla poznania historii miasta i gminy Żarów. Te często przesyłane są przez osoby, które wychowały się w naszej gminie i pomimo odległego obecnie miejsca zamieszkania, wracają z sentymentem do lat spędzonych na Żarowskiej Ziemi. Pośród wielu przysłanych wiadomości e-mailowych znalazła się ta, której autorem jest Pan Jerzy Łoś – były mieszkaniec Żarowa.

 Składamy Panu serdeczne podziękowania za nadesłaną wiadomość oraz skan zaproszenia

 Witam serdecznie!
Jestem byłym mieszkańcem Żarowa.Tu dawno temu spędziłem swoje dzieciństwo i wczesną młodość. Miasto darzę dużym sentymentem i chociaż obecnie mieszkam daleko, pilnie śledzę wszystkie wydarzenia mające związek z Żarowem. Teraz w dobie internetu jest to łatwe. Właśnie z tego źródła dowiedziałem się o istnieniu Żarowskiej Izby Historycznej, która gromadzi pamiątki z dziejów miasta. W swoim domowym archiwum posiadam kilka pamiątek z czasów gdy byłem mieszkańcem Żarowa. Jedną z nich jest zaproszenie na uroczystą akademię, która odbyła się w październiku 1958 r. z okazji 100 lecia zakładów chemicznych "SILESIA". W załączniku do tego e-maila znajduje się kopia tego zaproszenia. Jeśli dla Żarowskiej Izby Historycznej  jest to dokument godny zainteresowania, jestem gotowy przesłać go w oryginale. Chociaż to tylko pamiątka, to biorąc pod uwagę znaczenie jakie w dziejach Żarowa odegrały zakłady chemiczne, może budzić zainteresowanie.
Pozdrawiam Jerzy Łoś

                                                                                                                                                                                   

 

 Opracowanie
 Bogdan Mucha
 

© 2022 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 1st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.