Wstawa 170 lat Kolei Wrocławsko-Świebodzkiej z patronatem honorowym

Utworzono: sobota, 28, wrzesień 2013

Kolej Wrocławsko-Świebodzka została wybudowana w 1843 roku. Do dziś stanowi trzon połączenia dwóch największych miast województwa: Wrocławia i Wałbrzycha. Obecnie linia podlega głębokiej rewitalizacji, m.in. z funduszu budżetu państwa. Z okazji przypadającej 170 rocznicy w połowie linii w Żarowie przygotowywana jest okolicznościowa ekspozycja popularyzująca historię linii i jej znaczenie dla gospodarki i społeczeństwa. Współorganizatorami wystawy pt. "170 lat Kolei Wrocławsko-Świebodzkiej", która odbędzie się w Żarowie w dniach 06.10 – 26.10.2013 r. jest Zakład Logistyki i Systemów Transportowych Politechniki Wrocławskiej oraz Żarowska Izba Historyczna działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Partnerami/sponsorami przedsięwzięcia są: Polskie Koleje Państwowe S.A., Przewozy Regionalne Sp.z.o.o., Koleje Dolnośląskie S.A. Celem przedsięwzięcia jest: popularyzacja historii i obecnego znaczenia linii dla gospodarki i społeczeństwa, popularyzacja techniki – przede wszystkim transportu kolejowego, rozwój świadomości lokalnej. Podczas otwarcia wystawy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży dotyczącego historii linii kolejowej, natomiast podczas zamknięcia wystawy zorganizowany zostanie wykład poświęcony historii linii, a także odbędzie się konkurs na wspomnienia seniorów związane z linią. Na wystawie miejsce znajdą niezwykle interesujące i unikalne eksponaty, których na próżno szukać w innych muzeach. Z przyjemnością informujemy, że honorowy patronat nad wystawą "170 lat Kolei Wrocławsko-Świebodzkiej objął Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Pan Andrzej Massel.

Wystawa "170 lat Kolei Wrocławsko-Świebodziej"

6 października – 26 października 2013 r.

Żarowska Izba Historyczna