Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów, cz.16

Drukuj
Utworzono: piątek, 21, lipiec 2017

Wedle niedawnych facebookowych zapowiedzi, w kolejnej odsłonie cyklu "W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów" prezentujemy dzisiaj zbiór fotografii z dawnego Przyłęgowa (niem. Preilsdorf). Fotografie datowane przed 1945 r., przedstawiają rodzinę pana Petera Freer, która zamieszkiwała budynek stojący w miejscu obecnej świetlicy wiejskiej. Niniejszy zbiór fotografii, przesłany przez pana Petera Freer wraz ze zgodą na publikację, udostępniła nam pani Agnieszka Proniewicz.

Składamy Serdeczne Podziękowania dla pani Agnieszki za udostępnienie poniższych fotografii

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografia wykonana na Górze Krzyżowej 

 

 

 

 

 

 

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 26th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.