Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Żarowska fotografia Georga Daslera z początku XX wieku

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 24, lipiec 2017

Równo miesiąc temu prezentowaliśmy fotografię z początku XX wieku, wykonaną przez dawnego żarowskiego fotografa Georga Daslera. Ów człowiek z zawodu fotograf, pracował w zakładzie mieszczącym się przy dawnej Moltkestraße 3, dzisiaj ul. Juliusza Słowackiego w Żarowie. Jego dziełem są znane nam fotografie portretowe mieszkańców Żarowa (patrz tutaj oraz tutaj). Prezentujemy dzisiaj kolejną z fotografii wykonanych w atelier przy dawnej Moltkestraße 3. Egzemplarz ten trafił do prywatnych zbiorów pana Tadeusza, który przesyłając jej skan, napisał taką oto wiadomość: "Dla mnie stara fotografia jest prawdziwym skarbem. W dobie fotografii cyfrowej stare zdjęcia, których można dotknąć i pooglądać w albumach, nabierają wartości szczególnej. Państwo jako instytucja o charakterze publicznym, która zajmuje się upowszechnianiem historii oraz dorobku kulturowego, posiada pierwszeństwo w dostępie do tej fotografii, którą zakupiłem do swoich zbiorów prywatnych. Będę bardzo wdzięczny za jej publikację z myślą o obecnych mieszkańcach Żarowa".

 Składamy Serdeczne Podziękowania dla pana Tadeusza za udostępnienie poniższej fotografii

 

Posiadacie niepotrzebne starocie (przedmioty, fotografie, dokumenty lub inne rzeczy) ?? Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

 

 

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.