Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów, cz.17

Drukuj
Utworzono: środa, 09, sierpień 2017

W 17-tej odsłonie cyklu "W rodzinnych albumach mieszkańców gminy Żarów" prezentujemy dzisiaj dalsze fotografie z rodzinnego zbioru pani Agnieszki. Fotografie datowane są na lata 1948-1985. Pośród nich widoki na zabudowę żarowskiego Osiedla "Piastów", ul. Górniczą, ul. Wojska Polskiego, pl. Wolności z ul. Słowackiego. Ponadto fotografia z wycieczki do zamku Grodno w Zagórzu Śląskim (6.VI.1948), fotografia pamiątkowa z Dnia Hutnika – 40-lecia ŻZMO w 1985 r., szkolna fotografia z SP 3 im. Juliusza Słowackiego oraz fotografia wykonana przed wejściem do dawnej gospody w Wierzbnej. Zapraszamy do obejrzenia.

Składamy Serdeczne Podziękowania dla pani Agnieszki za udostępnienie poniższych fotografii

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

 

W miejscu dzisiejszego boiska przy SP 3 im. Juliusza Słowackiego

 

Dzień Hutnika - 40-lecie ŻZMO 1985

 

Na zamku Grodno w Zagórzu Śląskim

 

Przed wejściem do dawnej gospody w Wierzbnej 

 

Na Placu Wolności, w tle zabudowania przy ul. Słowackiego

 

 

Przy Stawie Miejskim w Żarowie

 

Dwie fotografie z ul. Wojska Polskiego

 

Miejsce wykonania tej fotografii jest nam nieznane

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Fotografie z Osiedla "Piastów" oraz widoki na ul. Górniczą i fragment Dworcowej na wysokości przejazdu kolejowego

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.