Materiały archiwalne z XIX wieku przekazane do zbiorów Żarowskiej Izby Historycznej

Utworzono: środa, 06, grudzień 2017

6 grudnia święty Mikołaj zawitał również do Żarowskiej Izby Historycznej. Hojne podarunki opatrzone XIX-wiecznymi datami to nie lada gratka. Wśród nich znalazły się: 1. obwoluta listu opatrzona pieczęcią lakową oraz stemplem poczty w Imbramowicach (Ingramsdorf) z datownikiem 3 września 1866 r., 2. karta pocztowa zawierająca stempel nadawczy poczty w Żarowie (Saarau) z datownikiem 3 grudnia 1879 r. oraz stempel odbiorczy poczty w Dreźnie, 3. koperta z firmowym nadrukiem C.Kulmiz Ida – und Marienhütte bei Saarau z odciśniętym stemplem nadawczym poczty w Żarowie o datowniku 22 grudnia 1872 r. Historyczne pamiątki zostały zakupione i przekazane jako "depozyt ekspozycyjny" przez członków Żarowskiej Grupy Poszukiwawczej "Fridericus Borussorum Rex".

Obwoluta listu opatrzona pieczęcią lakową oraz stemplem poczty w Imbramowicach (Ingramsdorf)
z datownikiem 3 września 1866 r.

Koperta z firmowym nadrukiem C.Kulmiz Ida – und Marienhütte bei Saarau z odciśniętym stemplem nadawczym poczty w Żarowie o datowniku 22 grudnia 1872 r.

Karta pocztowa zawierająca stempel nadawczy poczty w Żarowie (Saarau) z datownikiem 3 grudnia 1879 r. oraz stempel odbiorczy poczty w Dreźnie