Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wieszak odzieżowy Messow & Waldschmidt Breslau w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: wtorek, 06, luty 2018

Kolekcja odzieżowych wieszaków w Żarowskiej Izbie Historycznej powiększona o kolejny egzemplarz. Tym razem jest to wyrób noszący nazwę dawnego wrocławskiego domu towarowego, jakim był Messow & Waldschmidt Breslau, Schmiedebrücke 51. Dom ów mieścił się przy dzisiejszej ul. Kuźniczej 51, a jego właścicielami byli panowie Paul Messow i Victor Waldschmidt. Warto przy tym dodać, że spółka pod nazwą Schweizer-Bazar Messow & Waldschmidt, założona została w Dreźnie w 1877 roku. Dobrze rozwijająca się firma handlowa od 1890 roku, działała pod nazwą Messow & Waldschmidt. Utworzone też zostały jej oddziały z domami towarowymi m.in. w Pirnie, Żytawie, Wrocławiu i Lipsku. Wieszak przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej pan Bolesław Moryl. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

 

Wieszak odzieżowy Messow & Waldschmidt Breslau

 

Powyżej pocztówka z widokiem na Dom Towarowy Messow & Waldschmidt (1902 r.), reklama Domu Towarowego Messow & Waldschmidt (1929 r.), reklama Domu Towarowego Messow & Waldschmidt (1923 r.), źródło

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie i fotografie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 16th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.