Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolejne dwa wieszaki odzieżowe w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: środa, 21, luty 2018

Kolejne dwa wieszaki odzieżowe powiększyły pokaźny już zbiór tego rodzaju przedmiotów w Żarowskiej Izbie Historycznej. Kolekcję zasiliły: wieszak z napisem Herren Bekleidungshaus Fritz Nieder, Saarau (trzeci w zbiorach Izby z dawnego żarowskiego sklepu Fritza Niedera) oraz wieszak z napisem: Dom odzieżowy J.Grzybek Poznań, St. Rynek 10. W przypadku drugiego z wymienionych eksponatów, mamy do czynienia z domem odzieżowym, który funkcjonował w przedwojennym Poznaniu, a którego reklamy zamieszczone były m.in. w Naszej Gazetce: pisemko dzieci szkół powszechnych w Poznaniu 1939.04 R.5 Nr 8 oraz w Sprawozdaniu za Rok 1935/36 Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy "Tryton" T. z. w Poznaniu założonego w roku 1912. Oba wieszaki przekazał do Żarowskiej Izby Historycznej pan Krzysztof Jacek Matziol. Składamy panu Serdeczne Podziękowania.

 

 

 

 

 

 

 

Reklama zamieszczona w Naszej Gazetce: pisemko dzieci szkół powszechnych w Poznaniu 1939.04 R.5 Nr 8

 

Reklama zamieszczona w Sprawozdaniu za Rok 1935/36 Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy "Tryton" T. z. w Poznaniu założonego w roku 1912

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Źródła: 
Sprawozdanie za Rok 1935/36 Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy "Tryton" T. z. w Poznaniu założonego w roku 1912
Nasza Gazetka: pisemko dzieci szkół powszechnych w Poznaniu 1939.04 R.5 Nr 8

Opracowanie
Bogdan Mucha
 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 26th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.