Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Historyczne drobiazgi odnalezione na poddaszu dworca PKP w Żarowie

Drukuj
Utworzono: piątek, 15, czerwiec 2018

Od zakończenia remontu dworca PKP w Żarowie upłynęło niewiele czasu. Wydawać by się mogło, że podczas trwających do niedawna prac, usunięto wszelkie niepotrzebne rzeczy zalegające w zakamarkach tego budynku. Tym samym nie liczyliśmy na żadne historyczne pamiątki z tego miejsca, nawet te najdrobniejsze. Wnikliwa penetracja poddasza obiektu, przyniosła jednak odkrycie ostatnich już zapomnianych "kolejowych" drobiazgów. Należą do nich: szklany klosz lampy naftowej oraz niezapisana wewnątrz tzw. "Książka wagonów uszkodzonych Mw-562", która pochodzi najprawdopodobniej z lat 60-70-tych XX w. Na poddaszu pozostawione zostały również pochodzące z XIX wieku żelazne gwoździe i śruba, które pierwotnie spajały wymienioną część więźby dachowej.

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Friday the 26th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.