Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiór kilkudziesięciu dokumentów w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: środa, 20, czerwiec 2018

Wspaniały zbiór kilkudziesięciu dokumentów (metryki, świadectwa, dyplomy, fotografie, mapy, książki, atlasy i in.) z czasów: zaboru rosyjskiego i austriackiego, II Rzeczpospolitej, okupacji niemieckiej oraz okresu tuż powojennego, przekazali do Żarowskiej Izby Historycznej anonimowi mieszkańcy Żarowa. Jak nam powiedzieli "... razem z małżonką zastanawialiśmy się, co zrobić z tymi pamiątkami po naszych krewnych, które nam nie są już potrzebne. Wyrzucić ich nie mogliśmy, więc przekazujemy je do Izby Historycznej". Oprócz wielu dokumentów z dawnego województwa i miasta Stanisławów, do Żarowskiej Izby Historycznej przekazany został także niemiecki bagnet typu SG 84/98. Składamy Państwu Serdeczne Podziękowania za przekazane pamiątki. Wszystkie obejrzeć będzie można w listopadzie br w Żarowskiej Izbie Historycznej podczas wystawy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również od ręki w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przy ul. Piastowskiej 10A. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

 

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Saturday the 21st. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.