Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rowerzyści Klubu "Old Spokes" GCKiS w Wierzbnej

Drukuj
Utworzono: środa, 04, lipiec 2018

Założeniem priorytetowym żarowskiego Klubu Cyklistów "Old Spokes" działającego przy GCKiS są wycieczki rowerowe po gminie Żarów oraz poznawanie interesujących miejsc naszej okolicy i najbliższego regionu, zarówno w kontekście kulturowym, społecznym, historycznym, przyrodniczym oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie każdej grupy wiekowej do czynnego spędzania wolnego czasu. Z tym właśnie zamierzeniem przystąpiliśmy do 7. już edycji "Wakacji z rowerem 2018". 4 lipca o godz. 9:00 spod GCKiS wyruszyła pierwsza tegoroczna wakacyjna wyprawa rowerowa. Jej uczestnicy zawitali do Wierzbnej, znanej z pięknych zabytków architektury. Rowerzyści z Żarowa odwiedzili tutaj m.in. kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ruiny dawnej zabudowy klasztornej, kolumnę z figurą św. Jana Nepomucena z 1701 roku, kolumnę maryjną ustawioną niepodal cmentarza, a także tzw. "Skałkę".

Następna wyprawa rowerowa już w przyszłą środę 11 lipca. Zbiórka i wyjazd jak zawsze spod GCKiS ul. Piastowska 10A (od strony ul. Górniczej) o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy do udziału !!!

 

 

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 20th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.