Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Reprodukcja obrazu "Planty" nieznanego autora w zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej

Drukuj
Utworzono: czwartek, 24, styczeń 2019

W zbiorach Żarowskiej Izby Historycznej, znajduje się kilka tzw. oleodruków, obrazów oraz reprodukcji obrazów. Pod ostatnim z wymienionych terminów, kryją się oczywiście kopie obrazów znanych artystów, namalowane przez utalentowanych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy dysponują odpowiednim talentem, cierpliwością i dokładnością w oddawaniu szczegółów kopiowanego dzieła. Reprodukcją nieznanego dzieła (nieczytelny podpis autora) jest z pewnością obraz o wymiarach 48,5x38 cm (66x55 cm z ramą), który do Żarowskiej Izby Historycznej przekazała mieszkanka Imbramowic. Na jego odwrocie widnieje podpis PLANTY, sygnatura 19156 A 5340, pieczęć okrągła (nieczytelna) oraz czytelna pieczęć świdnickiej księgarni przy ul. Norwida. Czas oraz miejsce wykonania owej reprodukcji pozostają nieznane.

 Składamy Serdeczne Podziękowania mieszkance Imbramowic za przekazanie obrazu do
Żarowskiej Izby Historycznej

 

 

Posiadacie niepotrzebne starocie (przedmioty, fotografie, dokumenty lub inne rzeczy) ?? Posiadacie wiedzę na temat interesujących miejsc, budowli, a może znacie jakąś ciekawą historię ?? Podzielcie się z nami swoją wiedzą lub starociami z domowych strychów, głębokich szuflad oraz rodzinnych albumów. Wszelkie informacje, skany fotografii i dokumentów możecie przesyłać bez wychodzenia z domu na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Skany bądź fotografie, oględziny wszelkich dokumentów i przedmiotów możemy wykonać również bezpłatnie od ręki w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3. Utrwalmy wspólnie w słowie pisanym oraz wzbogacimy historię Naszej Małej Ojczyzny.

Opracowanie
Bogdan Mucha

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Sunday the 18th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.