Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożarzysko - mieszkańcy

Drukuj
Utworzono: wtorek, 25, styczeń 2011

 

Hohenposeritz (Pożarzysko) 1929-1942 rok

 

Nazwisko

Imię

Zawód

Nr domu

Rok

Arndt

Karoline

Stellenbesitzer

 

1929

Bänsch

Fritz

Reichsbahnarbeiter

9 b

1938

Bänsch

Fritz

Arbeiter

 

1929

Bauer

August

Stellenbesitzer

 

1929

Bauer

Paul

Landwirt

16

1938

Bauer

Paul

Landwirt

 

1929

Bauer

Pauline

Auszüglerin

29

1938

Baumgart

Paul

Bäckermeister

 

1929

Bergelt

 

Rentenempfänger

24 b

1938

Berger

Gustav

Stellenbesitzer

 

1929

Berger

Pauline

 

13

1938

Bläuel

Adolf

Fabrikarbeiter

Siedlung

1938

Bläul

Adolf

Fabrikarbeiter

 

1929

Bleil

Wilhelm

Landwirt

17

1938

Bleil

Wilhelm

Stellenbesitzer

 

1929

Dittrich

Adolf

Fabrikarbeiter

Siedlung

1938

Dittrich

Adolf

Fabrikarbeiter

 

1929

Dorn

Wilhelm

Fabrikarbeiter

Siedlung

1938

Dorn

Wilhelm

Rentenempfänger

5 a

1938

Dorn

Wilhelm

Fabrikarbeiter

 

1929

Eckardt

August

Stellenbesitzer

 

1929

Eckardt

Fritz

Bauer

24 a

1938

Eckardt

Gustav

Landwirt

31

1938

Eckardt

Gustav

Schuhmacher

6

1938

Eckardt

Gustav

Schuhmacher

 

1929

Eckardt

Heinrich

Böttcher

12

1938

Eckardt

Heinrich

Böttcher

 

1929

Eckardt

Hermann

Arbeiter

21 b

1938

Eckardt

Hermann

Gutsbesitzer

 

1929

Eckardt

Hermann

Fabrikarbeiter

 

1929

Eckardt

Paul

Zimmermann

Siedlung

1938

Eckardt

Paul

Arbeiter

 

1929

Eichner

Alfred

Mühlenarbeiter

11 b

1938

Feike

Gertrud

 

30

1938

Feike

Gertrud

Gasthofbesitzer

 

1929

Finke

Richard

Gemeindewächter

29

1938

Finke

Richard

Wächter

 

1929

Fürle

Anna

 

Siedlung

1938

Fürle

Gustav

Arbeiter

 

1929

Fürle

Hermann

Ziegeleiarbeiter

14

1938

Fürle

Hermann

Fabrikarbeiter

 

1929

Geppert

Adolf

 

Siedlung

1938

Geppert

Adolf

Fabrikarbeiter

 

1929

Gohl

Ernestine

 

14

1938

Gohl

Ernestine

 

 

1929

Göllner

Fritz

Arbeiter

 

1929

Göllner

Waldemar

Bauer

7

1938

Göllner

Waldemar

Gutsbesitzer

 

1929

Göllner

Wilhelm

Rentier

 

1929

Grallert

Pauline

Stellenbesitzer

 

1929

Gräser

Ida

 

21 b

1938

Gräser

Ida

Näherin

 

1929

Grau

Fritz

Landwirt

2

1938

Grundey

Maria

Landarbeiterin

33 a

1938

Günzel

Paul

Fabrikarbeiter

13

1938

Günzel

Paul

Fabrikarbeiter

 

1929

Hanke

Emma

Rentenempfängerin

6 b

1938

Hanke

Heinrich

Arbeiter

 

1929

Hanschke

Paul

Landwirt

33 a

1938

Hanschke

Paul

Arbeiter

 

1929

Härtel

Gustav

Rentenempfänger

24 b

1938

Härtel

Gustav

Schneidermeister

 

1929

Hasler

Paul

Schmiedemeister

28

1938

Hasler

Paul

Schmied

 

1929

Hauptfleisch

Gustav

Stellenbesitzer

 

1929

Hauptfleisch

Paul

Bauer

21 a

1938

Heinrich

Ernestine

Auszüglerin

8

1938

Heinrich

Ernestine

Gutsbesitzer

 

1929

Hermann

Artur

Arbeiter

 

1929

Hirsch

Ernst

Schuhmacher

 

1929

Hirsch

Richard

Reichsbahnarbeiter

33 b

1938

Jähnsch

August

Arbeiter

Gemeindehaus

1938

Jäkel

Fritz

Fabrikschmied

Siedlung

1938

Jäkel

Fritz

Fabrikschmied

 

1929

Janowsky

Paul

Landwirt

32

1938

Janowsky

Paul

Stellenbesitzer

 

1929

Jungnitsch

Alfred

Landwirt

34

1938

Jungnitsch

Gustav

Stellenbesitzer

 

1929

Kahlert

Emma

Auszüglerin

10

1938

Kahlert

Gerhard

Landwirt

11 a

1938

Kahlert

Marta

Stellenbesitzer

 

1929

Kahlert

Martin

Landwirt

10

1938

Kahlert

Paul

Landwirt

20

1938

Kahlert

Paul

Stellenbesitzer

 

1929

Kahlert

Wilhelm

Landwirt

27

1938

Kahlert

Wilhelm

Stellenbesitzer

 

1929

Karisch

Anna

 

 

1929

Karisch

Gustav

Zimmermann

 

1929

Keller

Pauline

 

1

1938

Keller

Pauline

Stellenbesitzer

 

1929

Kirsch

Richard

Melker

26 a

1938

Klante

Ernst

Arbeiter

Gemeindehaus

1938

Klante

Ernst

Landwirt

 

1929

Klose

Albert

Rentenempfänger

12

1938

Klose

Albert

Fabrikarbeiter

 

1929

Klose

Alfred

Bauer

4

1938

Klose

Alfred

Schuhmacher

26 a

1938

Klose

Mathilde

Gutsbesitzer

 

1929

Klose

Paul

Landwirt

19

1938

Klose

Pauline

Auszüglerin

19

1938

Klose

Robert

Stellenbesitzer

 

1929

Krenscher

Paul

Landwirt

15

1942

Krenscher

Paul

Landwirt

15

1938

Kreuscher

Paul

Stellenbesitzer

 

1929

Kuhnert

Willi

Arbeiter

9 a

1942

Kuhnert

Willi

Arbeiter

9 a

1938

Legner

Ernst

Arbeiter

 

1929

Lingoth

Friedrich

Rentner

6 b

1942

Lingoth

Friedrich

Rentenempfänger

6 b

1938

Lingoth

Friedrich

Arbeiter

 

1929

Littmann

Wilhelm

Arbeiter

Siedlung

1942

Littmann

Wilhelm

Fabrikarbeiter

Siedlung

1938

Lobers

Anna

Auszüglerin

33 a

1942

Lobers

August

Auszügler

33 a

1938

Lobers

August

Gasthofsbesitzer

 

1929

Minnske

Alois

Maurer

 

1929

Miunske

Alois

Maurer

Siedlung

1942

Miunske

Alois

Maurer

Siedlung

1938

Müller

Anton

Fabrikarbeiter

 

1929

Müller

Martha

Rentnerin

9 b

1942

Müller

Martha

Rentenempfängerin

9 b

1938

Otto

Ida

Rentnerin

9 b

1942

Otto

Ida

 

 

1929

Otto

Oda

Rentenempfängerin

9 b

1938

Otto

Paul

Arbeiter

24 a

1942

Otto

Paul

Fabrikarbeiter

24 a

1938

Otto

Richard

Landarbeiter

9 a

1942

Otto

Richard

Landarbeiter

9 a

1938

Pretscher

Alfred

Bauer und Bürgermeister

4

1938

Pretscher

Fitz

Bauer

25

1938

Pretschker

Alfred

Bauer und Bürgermeister

4

1942

Pretschker

Alfred

Gutsbesitzer

 

1929

Pretschker

Fritz

Bauer

25

1942

Pretschker

Fritz

Gutsbesitzer

 

1929

Pusch

Minna

Auszüglerin

8

1942

Pusch

Minna

Auszüglerin

8

1938

Rahner

Gerhard

Buchhalter

26 a

1938

Rauprich

Hermann

Landwirt

 

1929

Riedel

Paul

Landarbeiter

6 b

1942

Riedel

Paul

Landarbeiter

6 b

1938

Riedel

Paul

Arbeiter

 

1929

Rippich

Paul

Ackerkutscher

3

1942

Rüdiger

Ewald

Bauer

28

1942

Rüdiger

Ewald

Bauer

28

1938

Rüdiger

Marta

Stellenbesitzer

 

1929

Schindel

Gustav

Maurer

Siedlung

1942

Schindel

Gustav

Maurer

Siedlung

1938

Schneider

Christiane

Stellenbesitzerin

5 b

1942

Schneider

Christiane

 

5 b

1938

Schneider

Christiane

 

 

1929

Scholz

Hermann

Bauer und Ortsbauernführer

22 a

1942

Scholz

Hermann

Bauer und Ortsbauernführer

22 a

1938

Scholz

Hermann

Auszügler

 

1929

Scholz

Hermann

Stellenbesitzer

 

1929

Scholz

Richard

Landwirt

 

1929

Schubert

Maria

Wirtschafterin

 

1929

Schwarzer

Josef

Schrankenwärter

 

1929

Stelzer

Rudolf

Arbeiter

24

1942

Süßenbach

Pauline

 

 

1929

Taube

Konrad

Bauer

8

1942

Taube

Konrad

Bauer

8

1938

Taube

Konrad

Gutsbesitzer

 

1929

Tschee

Paul

Landwirt

18

1942

Tschee

Paul

Landwirt

18

1938

Tschee

Pauline

Stellenbesitzer

 

1929

Weidner

Alois

Fabrikarbeiter

 

1929

Weidner

Alois

Rentner

5 a

1942

Weidner

Alois

Rentenempfänger

5 a

1938

Weiß

Wilhelm

Stellmacher

 

1929

Weiß

Wilhelm

Stellmacher und Postzusteller

26 b

1942

Weiß

Wilhelm

Stellmacher und Postzusteller

26 b

1938

Wengler

Franz

Glöckner

 

1929

Wengler

Mathilde

Rentnerin

9 b

1942

Wengler

Mathilde

Rentenempfängerin

9 b

1938

Wengler

Richard

Arbeiter und Glöckner

Glöcknerhaus

1942

Wengler

Richard

Fabrikarbeiter und Glöckner

Glöcknerhaus

1938

Werner

Artur

Arbeiter

26 a

1938

Werner

Emma

 

26 a

1942

Werner

Emma

 

26 a

1938

Werner

Martha

Rentenempfängerin

24 b

1938

Werner

Paul

Fabrikarbeiter

 

1929

Willig

Fritz

Stellenbesitzer

 

1929

Willig

Fritz

Bauer

23

1942

Willig

Fritz

Bauer

23

1938

Wittich

Hermann

Fabriktischler

 

1929

Wittig

Hermann

Rentner

22 b

1942

Wittig

Hermann

Rentenempfänger

22 b

1938

Woiton

Theodor

Hausbesitzer

 

1929

Woiton

Theodor

 

5 a

1938

Zehner

Ferdinand

Kaufmann

5 a

1942

Zehner

Ferdinand

Kaufmann

5 a

1938

Opracowanie
Bogdan Mucha

 

© 2015 Żarowska Izba Historyczna

Wednesday the 28th. By BlueHost Review and Affiliate Marketing.